Trek Marlin+ zadebiutował. Ten elektryczny rower chce zrewolucjonizować jazdę na e-bike

Firma Trek wprowadziła na rynek nowy elektryczny rower o nazwie Marlin+ i zgodnie z oczekiwaniem nie jest to byle pierwszy lepszy e-bike, a model, w którym można się zakochać.
Trek Marlin+ zadebiutował. Ten elektryczny rower chce zrewolucjonizować jazdę na e-bike

Co takiego ma w sobie elektryczny rower Trek Marlin+?

Jak na elektryczny rower przystało, najważniejszym elementem modelu Marlin+ od Treka jest sam napęd. W tym akurat e-bike sprowadza się on do zamontowanego między korbami silnika Bosch ActiveLine Plus, który zapewnia wspomaganie do 25 km/h oraz 50 Nm momentu obrotowego, a do tego posiada tryb auto, który dostosowuje poziom wspomagania w czasie rzeczywistym zależnie od panujących warunków. Energie czerpie z kolei z akumulatora CompactTube o pojemności 400 Wh, który to jest skryty w dolnej rurze (wszystkie przewody ukryto w ramie) i może zostać uzupełniony 250-Wh dodatkowym akumulatorem w formie “bidonu”. Jednak rowerzysta nie będzie się nudzić, co potwierdza 12-biegowa przerzutka tylna Shimano Deore.

Czytaj też: Lubisz elektryczne i zwyczajne rowery? Ten jednoślad będzie dla ciebie idealny

Idąc dalej w cechy Marlin+, po lewej stronie kierownicy tego e-bike umieszczono kolorowy wyświetlacz Purion 200 z dostępem do wszystkich informacji na temat aktualnego stanu roweru, a mimo charakteru eMTB, liczne mocowania na bagażnik, błotniki i podpórkę, pozwalają go w pojazd terenowy do codziennej komunikacji. Nierówności z kolei łagodzi widelec amortyzowany RockShox Recon Silver RL z blokadą i 120 mm skoku, a jeśli idzie o obręcze i opony, Trek postawił na produkty Bontrager o średnicy 27,5 lub 29 cali, na które nałożył opony Gunnison Pro XR o szerokości 2,6 cala. Za hamowanie odpowiadają z kolei 4-tłoczkowe hydrauliczne hamulce tarczowe Shimano.

Marlin+ 8 waży 21,3 kg w przypadku ramy średniej wielkości i jest przystosowany do przewożenia ładunku do 136 kg. Jego cena wynosi 3499,99 dolarów, ale Trek sprzedaje też znacznie tańszy wariant Marlin+ 6 za 2699,99 dolarów z osprzętem z niższej półki.