Pełnoekranowy Copilot? Microsoft już nad tym pracuje

Copilot stał się oficjalnie częścią systemu Windows 11 we wrześniu 2023 roku, ale pokazuje się jedynie jako pionowy panel po prawej stronie ekranu. Wkrótce jednak ma się to zmienić. Będzie można korzystać z niego nie tylko w trybie pełnoekranowym, ale także dowolnie zmieniać jego rozmiary.
Microsoft Copilot
Microsoft Copilot

To informacja pewna, która na platformie X przekazała światu Shilpa Ranganathan z Microsoftu. Jej wpis zaczyna się słowami: “Usłyszeliśmy Was!”. Miło, że podkreślone zostało znaczenie opinii użytkowników dla giganta branży tech. A co jeszcze wiemy na ten temat?

Copilot jaki chcesz – już niedługo

Jak donosi nie tylko pani Ranganathan, ale potwierdzają również inne źródła, Copilot zyska możliwość rozszerzenia do wymiarów ustalonych przez użytkownika – czyli jak zwykłe okienka w systemie Windows – oraz pełnoekranowy tryb używania. Dzięki temu każdy będzie mógł dopasować go tak, jak jest mu to najbardziej użyteczne. Po kliknięciu przycisku Copilota zostanie on otwarty w wielkości domyślnej, czyli zajmie pół ekranu. Będzie tak dopasowany, aby nie zakrywać żadnej działającej aplikacji. Jednak móże być na pierwszym planie po drugim kliknięciu w przycisk.

Opcja taka była sugerowana przez użytkowników i miło, że Microsoft zdecydował się ich posłuchać. Copilot to implementacja webowa, która znajduje się w Edge. Jeśli zatem nie widzisz jeszcze tej możliwości, spróbuj zaktualizować przeglądarkę. Nie u każdego jednak to zadziała, można więc próbować co kilka dni – aż do skutku.

Microsoft Copilot

Czytaj też: Przeglądarka Edge kradnie dane z innych przeglądarek. Oczywiście bez zgody użytkownika

Warto przypomnieć, że Copilot ma już rok. Zleciało, prawda? Zaprezentowano go 7 lutego 2023, a od tego czasu doczekał się ponad 5 miliardów rozmów oraz stworzył ponad 5 miliardów obrazów. Najnowszą jego funkcją jest Designer GPT, pozwalający na projektowanie znaków graficznych, jak loga. Niestety, jak na razie można korzystać z niego tylko w wybranych krajach – Polska póki co się do nich nie zalicza. Ale z pewnością zmieni się to w najbliższym czasie.