Zadebiutował AOC GAMING Q27G4X. Prawdziwy monitor dla wymagających

Oddział AGON firmy AOC poszerzył swoją ofertę monitorów, wprowadzając do sprzedaży model AOC GAMING Q27G4X, który jest przeznaczony dla najbardziej wymagających graczy.
Zadebiutował AOC GAMING Q27G4X. Prawdziwy monitor dla wymagających

Monitor AOC GAMING Q27G4X zadebiutował na rynku

Producent chwali się, że AOC GAMING Q27G4X został zaprojektowany tak, aby przynosić na myśl design wojskowych samolotów typu stealth, ale umówmy się, że jego najważniejszym elementem jest matryca osadzona w panelu o cienkich ramkach. Nie byle jaka zresztą, bo aż 27-calowa matryca Fast IPS o rozdzielczości QHD (2560×1440, co daje 109 pikseli na cal), odświeżaniu rzędu 180 Hz oraz szybkim czasie reakcji, bo ledwie 1 ms GtG. Firma wprowadziła też do tego modelu technologię Adaptive-Sync, a więc uniwersalną alternatywę do FreeSync od AMD oraz G-Sync od Nvidii. Na tym jednak nie kończy się lista ciekawych cech AOC GAMING Q27G4X.

Czytaj też: Jest na czym zawiesić oko. ASUS pokazał nowe monitory dla graczy z technologią dual-mode

Monitor AOC GAMING Q27G4X może wyświetlać 1,07 miliarda kolorów, jest zgodny z certyfikatem VESA DisplayHDR 400 i może obsługiwać sygnał HDR10, a do tego doczekał się funkcji Flicker-Free i trybu LowBlue Light. Nie zabrakło w nim również zaawansowanej podstawki i (alternatywnie) możliwości montażu na ramionach, a do tego ulepszeń w oprogramowaniu, którego producent ulepszył na podstawie zgłoszeń od klientów. Dziś wiemy, że AOC GAMING Q27G4X trafia już powoli na rynek z 3-letnią gwarancją, a jego cena detaliczna wynosi 229,99 funtów brytyjskich.