Sony kupiło sobie polską grę na wyłączność

Far From Home może teraz spokojnie tworzyć swoje Forever Skies na konsolę PlayStation 5. Sony wsparło polską ekipę i chce mieć ich grę na swoją platformę.
sony
sony

Sony wspiera Forever Skies na PS5

Far From Home ogłosiło, że Sony Interactive Entertainment wspierało prace nad Forever Skies przez kilka ostatnich miesięcy. Ogłoszono także, że konsolowa wersja Forever Skies będzie miała w tym roku ekskluzywną premierę na PlayStation 5.

Czytaj też: Katalog gier PlayStation Plus Extra i Premium zaktualizowany

Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością współpracy z zespołem Playstation. Bliska kooperacja z Sony Interactive Entertainment oraz ekskluzywna premiera Forever Skies na PlayStation®5 pozwalają nam na dużo lepsze wykorzystanie funkcjonalności konsoli oraz m.in. możliwości, jakie niesie ze sobą pad Dual Sense. Wierzymy, że będzie to miało istotny wpływ na jakość rozgrywki na tej platformie. Andrzej Blumenfeld, CEO Far From Home

Wspomniana umowa dotycząca współpracy Far From Home oraz Sony Interactive Entertainment została podpisana w kwietniu 2022 roku i od tego momentu Sony Interactive Entertainment wspiera prace nad Forever Skies. Ten tworzony przez Far From Home sci-fi survival z elementami akcji i base-buildingu miał w czerwcu 2023 roku swoją premierę na PC w trybie early access i został ciepło przyjęty przez graczy. Do tej pory sprzedało się ponad 150 tys. sztuk brutto gry, a odsetek pozytywnych ocen na Steamie sięga 88 proc.

Czytaj też: Expeditions podniosło mi ciśnienie ostatnim zwiastunem

Far From Home poinformowało w czwartek także, że Forever Skies będzie miało w tym roku ekskluzywną konsolową premierę na PlayStation 5. W styczniu Forever Skies pojawiło się w przygotowanym przez PlayStation zestawieniu najważniejszych zaplanowanych w 2024 roku premier na PS5.

Umowa pomiędzy Sony Interactive Entertainment oraz Far From Home nie wpływa na trwający rozwój Forever Skies na PC, gdzie premiera pełnej wersji planowana jest równolegle w 2024 roku. Far From Home pozostaje także jedynym wydawcą Forever Skies.