Kolejny gracz dołącza do segmentu gamingowych handheldów. Tym razem z “sercem Intela”

W pewnym momencie Intel zaczął tracić pozycję w segmencie APU przez znaczne postępy AMD w zakresie iGPU na bazie architektury RDNA, ale premiera kart graficznych Intel Arc wszystko zmieniła i owoce tego widać już dziś.
Kolejny gracz dołącza do segmentu gamingowych handheldów. Tym razem z “sercem Intela”

Na IEM 2024 w Katowicach zawitał nowy gamepad Tulpar. Czym dokładnie on jest?

Śledztwo trwa i najwyraźniej prawda o gamingowym handheldzie firmy Tulpar, a więc spółki zależnej tureckiej marki Monster Notebook, którego to mogliśmy zobaczyć na targach IEM 2024 prędzej czy później wyjdzie na jaw. Zwłaszcza że poza wielkimi ogłoszeniami samego sprzętu, nie dowiedzieliśmy się o nim zbyt wiele. Dokładne szczegóły i wrażenia użytkowników nie dotarły do szerszego świata, ale wedle spekulacji, cały ten handheld to nie coś nowego, a po prostu przerobiony nieco Emdoor EM-GP080MTL.

Czytaj też: Twoja stara karta graficzna może się schować. AMD odświeża swojego potwora

Tajemniczy handheld od Tulpar ma podobno siedmiocalowy wyświetlacz, a więc inny od tego, który znalazł się w EM-GP080MTL (8-calowy o rozdzielczości 1200p). Uważa się, że w tym właśnie handheldzie kryje się jeden z procesorów Intela z serii Meteor Lake-H, a więc najpewniej Core Ultra 5-135H lub Core Ultra 7-155H z dostępem do 32 GB pamięci LPDDR5X. Nie będzie to jednak jedyny handheld z APU Intela, bo tak się składa, że MSI również dorzuci na rynek swoje propozycje z tym osprzętem o nazwie