Nowe Fable może być bliżej, niż myślisz. Reboot serii tuż za rogiem?

Playground Games realizuje aktualnie prace nad grą, która odświeży wspomnienia milionów graczy na całym świecie. Nowe Fable ma przed sobą wielkie wyzwanie, a aktualnie pozostaje nam na tę grę tylko czekać.
Nowe Fable może być bliżej, niż myślisz. Reboot serii tuż za rogiem?

Nowe Fable w 2025 roku. Najnowsze nieoficjalne informacje sugerują datę premiery

Zacznijmy od tego, że nowe Fable, mające zresetować dotychczasową serię do “świeżego startu”, jest już w produkcji od wielu lat. Wzmianki o tej produkcji pojawiły się już w 2018 roku, a jej oficjalnego potwierdzenia doczekaliśmy się w 2020 roku na konferencji Xbox Showcase. Po tych czterech latach o Fable nieco ucichło, ale nie był to czas całkowicie spokojny, bo w marcu 2022 roku dowiedzieliśmy się, że prace nad tą grą nie idą tak szybko, jak powinny przez zarówno brak doświadczenia deweloperów, jak i niewielką moc przerobową. Jednym z problemów miała być również adaptacja silnika ForzaTech do otwartego świata gier RPG.

Czytaj też: Sony kupiło sobie polską grę na wyłączność

W 2023 roku w temacie Fable zaczęło się coś dziać, bo choć gra nadal miała być we wczesnej produkcji, to fragment rozgrywki został oficjalnie zaprezentowany na Xbox Games Showcase 2023, co możecie podejrzeć powyżej. Dziś z kolei wodę na informacyjny młyn wlał niejaki NatetheHate, który twierdzi, że nowe Fable ma zadebiutować w 2025 roku, choć jest to ciągle kwestia bardzo płynna.