Użytkownicy Workspace otrzymają od Google’a dwa dodatkowe plany Gemini. Co oferują użytkownikom?

Google coraz mocniej promuje swoje SI, które niedawno doczekało się aktualizacji do wersji 1.5. A jak nowe możliwości, to również nowe plany subskrypcji. Zaplanowano dwa dodatkowe, które jeszcze bardziej usprawnią wykorzystywanie modelu Gemini. Jak wspomogą pracę?
Użytkownicy Workspace otrzymają od Google’a dwa dodatkowe plany Gemini. Co oferują użytkownikom?

Model SI od Google’a pozwala obecnie na zbudowanie okienka kontekstowego ze 128 000 tokenów. Stworzenie takiego kolosa wymaga dużych środków, toteż nie może dziwić, że pojawiły się plany płatne, których użytkownicy otrzymują więcej niż przeciętny zjadacz chleba. Gemini Advanced wyceniono na 20 dolarów miesięcznie, a ile kosztować będą nowe subskrypcje?

Gemini Business, Gemini Enterprise – sztuczna inteligencja w służbie biznesu

Google dzisiaj wprowadza do Gemini możliwość edytowania i uruchamiania kodów pisanych w języku Python, co pozwala na eksperymenty z programowaniem oraz natychmiastowe sprawdzanie wyników wprowadzanych zmian. Umożliwi to nie tylko na tworzenie zaawansowanych aplikacji, ale również na naukę języka połączoną z zajęciami praktycznymi. A już jutro pojawią się dwa nowe plany – Business oraz Enterprise.

Ich subskrybenci będą mieli dostęp do zaawansowanego modelu Gemini Ultra wraz z solidną ochroną wprowadzanych danych. Oznacza to, że wprowadzane informacje nie będą wykorzystywane do trenowania SI i pozostaną wyłącznie sprawą użytkowników. Nowe plany będą dostępne w 150 krajach świata, ale uwaga – sztuczna inteligencja jak na razie działa wyłącznie w języku angielskim.

Czytaj też: Gemini staje się jeszcze lepsze. Google aktualizuje swoją SI i dodaje jej nowych cech

Dwa nowe plany umożliwiają korzystanie z bocznego panelu Gemini w Workspace, czyli zbiorze narzędzi biurowych jak Dysk, Dokumenty, Arkusze czy Gmail. Nie wiemy jeszcze, jakie będą różnice między jednym a drugim, a także nie podano miesięcznego kosztu za każdą z subskrypcji. Wszystko powinno stać się jasne już jutro, kiedy to oba oficjalnie wystartują.

A czy warto? No cóż – wszystko zależy od specyfiki danego biznesu oraz tego, czy rzeczywiście potrzebuje on wspierać się sztuczną inteligencją. W wielu sytuacjach taka pomoc może być niezwykle praktyczna i pozwolić firmie nabrać wiatru w żagle.