Czy PlayStation Portal da się naprawić? Droga do nowego PlayStation Vita ciągle w grze

Firma Sony mogła powtórzyć sukces PlayStation Vita, ale przed kilkoma miesiącami postanowiła po prostu zagrać nam na nosie, prezentując PlayStation Portal. Na szczęście niektórzy dosłownie pokazują Sony, jak ten sprzęt powinien wyglądać.
Czy PlayStation Portal da się naprawić? Droga do nowego PlayStation Vita ciągle w grze

Emulator PPSSPP na PlayStation Portal, czyli marzeń o nowym PS Vita ciąg dalszy

Sony miało wrażenie, że wprowadzając na rynek “ekran z padem” rzeczywiście zadowoli swoich klientów, ale w praktyce tylko wywołało na naszych twarzach uśmiech z rodzaju tych, których lepiej nie widzieć na obliczach konsumentów. Nie było to ewidentnie narzekanie dla samego narzekania, co potwierdził właśnie ciekawy projekt z PlayStation Portal w roli głównej, który to objął hakowanie sprzętu w wielkim celu.

Czytaj też: Nawet zwrot gry na PlayStation nie zniechęci mnie do zagrania w tę grę

Pewnym specjalistom udało się “włamać” do PlayStation Portal i uruchomić na sprzęcie emulator PPSSPP, czyli dostępne dla każdego za darmo oprogramowanie do emulowania PSP. Jak możecie wiedzieć, jest ono przeznaczone na sprzęty z m.in. systemem Android i tak się składa, że ten właśnie system wykorzystało Sony w swoim PlayStation Portal, co zapewne ułatwiło hakerom pracę. Aktualnie jednak nie wiemy jednak, kiedy doczekamy się udostępnienia samego sposobu na “zrobienie z PlayStation Portal PSP”, bo ponoć “wciąż jest jeszcze wiele do zrobienia”.