Polska gra wchodzi na rynek i przynosi powiew śródziemnomorskiej bryzy w świat city-builderów

Zimowo-wiosenna aura w Polsce sprawia, że pragniemy tylko jednego – słońca. Słońca, na którego braki nie mogli narzekać obywatele Starożytnej Grecji, w której to czasy zabiera nas polska gra Builders of Greece.
Polska gra wchodzi na rynek i przynosi powiew śródziemnomorskiej bryzy w świat city-builderów

Polski city-builder pełen słońca i wina. Builders of Greece jest już dostępne na Steam

Polacy potrafią w buildery. Potwierdził to przed kilkoma miesiącami szalenie udany przypadek gry Against The Storm, która wyszła w grudniu ze wczesnego dostępu i do tej pory zgromadziła ponad 20000 pozytywnych recenzji tylko na Steamie. Sam uznałem ją za najlepszą strategię ubiegłego roku, a to ze względu na unikalne mechaniki, poziom wyzwania oraz grafikę, w której można się zakochać. Na tym jednak ofensywa polskich deweloperów się nie kończy, bo już dziś (27.02) na Steamie zadebiutuje kolejny polski city-builder, ale tym razem utrzymany w realistycznym historycznym świecie, bo w czasach Starożytnej Grecji, gdzie stawiamy i rozwijamy własne polis.

Czytaj też: Peacemaker zmienia zasady gry w Mortal Kombat 1

Historia Builders of Greece zaczęła się już robić przydługa, jako że pierwszy oficjalny post na temat tej gry studio Blum Entertainment opublikowało we wrześniu 2021 roku, aby okrągły rok później ujawnić plany rozwoju projektu i wystartować z pierwszym publicznym dostępem do swojej produkcji w ramach Prologu. W lutym bieżącego roku rozpoczęły się z kolei playtesty, które ponowiono we wrześniu oraz lutym bieżącego już roku. Innymi słowy, Builders of Greece dostało już wystarczająco okazji, aby zainteresować sobą graczy i pozwolić deweloperom dopracować projekt, co można zweryfikować już dziś, czyli w dniu premiery tej polskiej gry we wczesnym dostępie (Early Access).