Copilot otrzymuje wsparcie dla wtyczek. Dzięki temu stanie się jeszcze lepszy

Microsoft kontynuuje rozwój Copilota. Nowa aktualizacja może nie tyle pozwoli mu na zyskanie popularności podobnej do największego rywala, czyli ChatGPT, co zbliżenie się do jego adaptacji na rynku. A o co konkretnie chodzi?
Copilot
Copilot

Czym są rozszerzenia i wtyczki, tego wyjaśniać nie muszę, ponieważ większość internautów używa ich w swoich przeglądarkach. Króluje oczywiście AdBlock, ale są także dziesiątki innych pożytecznych dodatków. Jak dotąd Copilot takich nie miał, jednak sytuacja się zmieniła, o czym Microsoft poinformował na swoim blogu. Zmiany pozwolą na lepsze wykorzystanie jego możliwości.

Copilot napisze, doradzi, sprawdzi

Wprowadzenie wtyczek zmienia używania Copilota bardziej niż dodanie rozszerzeń do przeglądarki. W chwili obecnej dostępnych jest sześć rozszerzeń: Search, Instacart, Kayak, Klarna, OpenTable oraz Shop (należący do Shopify). Jak działają? W prosty sposób – jeśli zadasz pytanie związane mniej lub bardziej z którąś z nich, wówczas będzie można pozyskać dodatkowe informacje.

Na przykład Instacart daje dostęp do przepisów, składników potraw oraz pozwala na wyszukanie ich w okolicznych sklepach, Kayak może znaleźć bilety na zaplanowaną podróż w podanym przez użytkownika budżecie, zaś Klarna porówna ceny wybranego produktu (lub produktów) w różnych sklepach, pozwalając na wybór najlepszej opcji cenowej.

Czytaj też: Ale numer – The Times włamał się do OpenAI, aby udowodnić, że OpenAI… kradnie

Czy mocno zmieni to sposób korzystania z Copilota? Nie, ale na pewno ulepszy i pozwoli na bardziej precyzyjne wyniki. Jakby nie patrzeć – wtyczki są mocno wyspecjalizowane w swoim zakresie. Dzięki temu sztuczna inteligencja Microsoftu ma szansę na zwiększenie swojej popularności oraz funkcjonalności. A nie można zapomnieć, że to jeszcze nie koniec jej rozwoju.