Dbanie o ogród nabiera nowego znaczenia. Ten ogrodowy robot do zadań specjalnych sięgnął po SI

Firma Electric Sheep Robotics wzięła sobie do serca swoje marzenie o nowoczesnym robocie ogrodowym i jej nazwa jest tego świetnym potwierdzeniem. Opracowała bowiem robota Verdie, który wykorzystuje potęgę SI do dbania o ogród.
Dbanie o ogród nabiera nowego znaczenia. Ten ogrodowy robot do zadań specjalnych sięgnął po SI

Fotorealistyczne parki i trawniki sprawiły, że robot Verdie stał się mistrzem ogrodnictwa

Firma Electric Sheep Robotics wprowadza innowacje w sektor utrzymywania ogrodów i trawników w idealnym stanie za sprawą zaawansowanego modelu szkoleniowego ES1. Model ten został wyszkolony na bazie fotorealistycznych symulacji parków i trawników, aby zapewnić, że autorski robot ogrodowy Verdie będzie idealnym sprzętem do dbania właśnie o ogrody. ES1 jest zaprojektowany do działania na platformach Nvidia Jetson i pozwala robotom nie tylko korzystać ze wstępnie nauczonych modeli, ale także uczyć się z rzeczywistych scenariuszy zewnętrznych, co zwiększa ich efektywność i zdolności rozwiązywania problemów w czasie.

Czytaj też: Nowy rekord na 100 metrów. Robot HOUND pokazał robotyczną klasę

Nowy robot ogrodniczy firmy, Verdie z dostępem do ES1, jest wyposażony w różnorodne elektryczne narzędzia i został zaprojektowany do wykonywania zadań takich jak przycinanie i krawędziowanie z niezrównaną precyzją i autonomią. Tak przynajmniej zapewnia firma Electric Sheep, która podkreśla swoje zaangażowanie w rewolucjonizowanie konserwacji terenów zewnętrznych za pomocą technologii.