Tego się nie spodziewałeś. Kolejna premiera hitu z PlayStation na PC

No to się porobiło. Wygląda na to, że sfera gier ekskluzywnych zacznie się rozmywać, jako że Sony postanowiło przekierować kolejny hit z PlayStation prosto na komputery osobiste.
Tego się nie spodziewałeś. Kolejna premiera hitu z PlayStation na PC

Sony ogłosiło plan wypuszczenia Ghost of Tsushima Director’s Cut na PC

Był The Last of Us, był też “pierwszy Horizon” i będzie już wkrótce ten następny (Horizon Forbidden West), ale tego najpewniej się nie spodziewaliście. Sony ogłosiło, że podobnym szlakiem pójdzie Ghost of Tsushima z 2020 roku, który zadebiutował na konsole PlayStation 4 i PlayStation 5, jako tytuł ekskluzywny, a teraz zaliczy premierę na PC i to wkrótce, bo w 18 maja bieżącego roku.

Czytaj też: Sony PlayStation 5 Pro rozczaruje zaawansowaniem? Dynamiczne skalowanie bez specjalistycznych jednostek

Sony, a raczej odpowiadające za tę produkcję studio Nixxes, które zajęło się portem dzieła Sucker Punch Productions, przygotowało z tej okazji wersję Ghost of Tsushima Director’s Cut. Ta zawiera pełną wersję gry, tryb kooperacyjny oraz dodatek Iki Island, a na dodatek wszystkie dziwności, które można spotkać w pecetowych zestawach, czyli m.in. wsparcie różnego rodzaju formatu monitorów, technologii graficznych (DLSS 3, FSR 3), a przede wszystkim system sterowania przystosowany do klawiatury oraz myszki.

Ghost of Tsushima Director’s Cut to przygodowa gra akcji osadzona w feudalnej Japonii. Główny bohater Jin Sakai został wychowany i wyszkolony w sztuce samurajskiej. Jego świat zostaje zburzony, gdy inwazja Mongołów pokonuje armię samurajów z jego domu na wyspie Tsushima, a on staje przed trudną decyzją: szanować tradycję i zwyczaje swojego wychowania i utrzymać walkę, której nie może wygrać, lub zboczyć z samurajskiej ścieżki, aby chronić wyspę i jej mieszkańców wszelkimi niezbędnymi środkami – czytamy w opisie Sony.