Sprzedaż Helldivers 2. Sukces “gry od Sony” na pecety i konsole do małych nie należy

Są takie gry, których sukces trudno zrozumieć i osobiście tak właśnie potraktowałem grę Helldivers 2, która odrzuciła mnie z miejsca charakterem poruszania się i strzelania (fan Doom Eternal i Borderlandsów here). Jednak tę produkcję studia Arrowhead wydaną przez Sony gracze z całego świata ciągle doceniają, czego efekt widać w sprzedanych kopiach.
Sprzedaż Helldivers 2. Sukces “gry od Sony” na pecety i konsole do małych nie należy

Tanie i dobre. Po premierowych problemach Helldivers 2 stanęło na nogi

Jeśli podobnie jak ja, czekaliście w dniu premiery na możliwość zagrania w Helldivers 2 na pecetach, to zapewne spotkaliście się z tym samym – problemami łączności. To sprawiło, że ocena tej produkcji szybko osiągnęła poziom poniżej 70 procent pozytywnych recenzji, ale kilka tygodni wystarczyło, aby po naprawie wszystkich problemów, gracze docenili produkcję Arrowhead na samym Steamie, co przyjęło właśnie formę ponad 80 procent pozytywnych ocen. Nie są to puste liczby, bo ta trzecioosobowa kooperacyjne strzelanka osiągnęła niedawno maksymalne 450000 jednoczesnych graczy na samym Steamie.

Czytaj też: Wspaniałe starocie EA dostępne na Steam

To sukces. Tak wielki sukces, że w przeciwieństwie do trendów kojarzonych z innych gier (premiery boom zakupowy i powolny spadek), Helldivers 2 ciągle sprzedaje się świetnie i do to stopnia, w którym Spider-Man 2 wyprzedził produkcję o niespełna 30% i miał kosztować dobre dziesięć razy więcej. Efekt? Ponoć ponad pięć milionów sprzedanych egzemplarzy, ale to tylko nieoficjalne informacje. Teraz więc tylko czekam, żeby ponownie dać Helldivers 2 szanse. Tym razem może produkcja wciągnie mnie bez reszty i kupi tym, czego w strzelankach zwykle nie poszukuję.