Xiaomi szykuje kolejne smartfony. Seria Redmi K80 nadchodzi wielkimi krokami

Chiński gigant sypie smartfonami jak z rękawa. Dopiero co wprowadził na globalny rynek serię Xiaomi 14, a teraz wielkimi krokami zbliża się kolejna interesująca premiera. Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce w Chinach pojawi się Redmi K80.
Redmi K70

Redmi K70

Co już wiemy o Redmi K80?

Xiaomi w ramach swojej submarki Redmi dość często wypuszcza nowe modele. Najpopularniejsze są te z serii Redmi Note, jednak również linia K ma wielu zwolenników, choć poza Chinami pod tymi nazwami raczej nie uświadczymy tych modeli. Xiaomi sprytnie maskuje je przy pomocy rebrandingu. Ostatecznie, w ten czy inny sposób większość modeli producenta trafia do międzynarodowej dystrybucji i tak też będzie z nadchodzącymi smartfonami Redmi K80, dlatego warto przyjrzeć się im bliżej.

Czytaj też: Pixel 8a dostanie przydatne funkcje, które pomogą dbać o baterię w smartfonie

Znamy leaker Smart Pikachu podzielił się na Weibo kilkoma szczegółami dotyczącymi tych urządzeń. Zgodnie z przeciekiem, prace nad serią postępują bardzo szybko, co z kolei może wskazywać na dość rychłą premierę, choć może są to słowa trochę na wyrost, bo raczej nie ma co się spodziewać debiutu tych modeli szybciej niż w okolicach końca roku. Seria K70 debiutowała bowiem w listopadzie i chociaż Xiaomi znane jest z dość częstych premier, to jednak nie będzie wypuszczać kolejnych generacji tak szybko po sobie.

Czytaj też: iOS daje już dostęp do sklepów z aplikacjami innych firm, ale pod pewnymi warunkami

Zresztą, niedawne doniesienia wskazały, że Redmi K80 i K80 Pro mają być wyposażone w procesory Snapdragon nowej generacji, co jasno wskazuje na Snapdragona 8 Gen 4, a więc układ, który zadebiutuje dopiero w październiku.

Czytaj też: Na składanego iPhone’a jeszcze poczekamy, ale będzie warto

Najnowszy raport nie dostarcza nam szczegółów specyfikacji, ale wskazuje na planowane zmiany w serii, dotyczące redukcji liczby modeli wprowadzanych na rynek. Do tej pory dostawaliśmy model podstawowy, Pro i ten z dopiskiem „e”. Właśnie on ma zniknąć, a dokładniej – ma zostać przeniesiony do zupełnie innej linii, jaką jest Redmi Note. Możliwe, że zobaczymy go jako Redmi Note 14e.

Czytaj też: Czekacie na premierę Oppo Find N5 Flip? Możecie się nie doczekać

Na razie są to dopiero pierwsze doniesienia dotyczące tej serii i nie ma co aż tak mocno na nich polegać, bo mogą okazać się błędne. Do premiery zostało jeszcze dużo czasu, a nadchodzące miesiące z pewnością przyniosą nam znacznie więcej plotek.