Czekacie na premierę Oppo Find N5 Flip? Możecie się nie doczekać

W połowie ubiegłego miesiąca pojawiły się niepokojące plotki, mówiące, że Oppo kończy ze składakami. Firma zdementowała te doniesienia, jednak nie wdała się w żadne szczegóły odnośnie do swoich planów. Możliwe więc, że oferta się zmieni, a wyleci z niej Find N5 Flip.
Czekacie na premierę Oppo Find N5 Flip? Możecie się nie doczekać

Oppo Find N5 Flip powstanie czy nie?

Przyznam się szczerze, że jeśli chodzi o design składanych smartfonów, zwłaszcza tych z klapką, w moich oczach zwycięzcą jest właśnie Find N Flip od Oppo. Chińska firma świetnie poradziła sobie z kwestią projektu i umiejscowienia większego zewnętrznego panelu. Oczywiście co do jego funkcjonalności można mieć pewne zastrzeżenia, ale z drugiej strony producent z generacji na generację eliminuje pewne niedociągnięcia. Spodziewałam się, że nadchodzący Find N5 Flip będzie pod wieloma względami jeszcze lepszy niż poprzednik, Find N3 Flip (nie będzie czwórki, bo liczba „4” brzmi po chińsku podobnie do słowa „śmierć” i Oppo opuścił ten numerek także w serii Find X).

Czytaj też: Samsung szykuje niespodziankę – dwie wersje Galaxy Z Fold 6

Premiera Find N5 Flip i Find N5 miała odbyć się w tym roku i o ile Fold od Oppo ma się najwyraźniej świetnie, o tyle model z klapką wyleciał z harmonogramu premier. Tak przynajmniej twierdzą najnowsze doniesienia. W zasadzie wspominają o tym, że Oppo całkowicie z niego zrezygnował i chociaż nie podano tutaj przyczyny takiego posunięcia, można przypuszczać, że chodziło o niezadowalającą sprzedaż.

Ta plotka nie kłóci się z wcześniejszymi zapowiedziami producenta, bo firma nie wspomniała wtedy o tym, jakie składaki będzie produkować, a tylko o tym, że nie zamierza rezygnować z tego segmentu. Chociaż wszystko jest możliwe, to taka decyzja wydaje się bardzo zaskakująca i to z wielu powodów.

Czytaj też: Najcieńszy i najlżejszy składany smartfon? vivo niedługo go pokaże

Przede wszystkim dane pokazują, że to modele z klapką sprzedają się najlepiej i taki stan rzeczy będzie się raczej utrzymywał, o czym świadczy chociażby fakt, iż Xiaomi niedługo wprowadzi do oferty model Mix Flip. To oznacza powiększenie się konkurencji. Także vivo szykuje kolejną generację swojego Flipa. Nie można oczywiście zapominać też o tym, że tak naprawdę rynek składaków jest wciąż młody i dopiero się rozwija. Rezygnacja na takim etapie byłaby więc naprawdę zaskakującą decyzją.

O ile raport jest prawdziwy. Lepiej podchodzić do niego z dystansem i czekać na oficjalne wieści ze strony firmy.