Nobody Wants to Die – Sherlock Holmes 2077 z Wrocławia

Wrocław ma kolejnego reprezentanta na mapie gamedevu. Nobody Wants to Die to interaktywna opowieść z gatunku noir, która zabierze nas do dystopicznego Nowego Jorku 2329 roku. Co konkretnie szykuje Critical Hit Games?
nobody wants to die
nobody wants to die

Co nas czeka w Nobody Wants to Die?

Zatraćcie się w nowojorskiej dystopii 2329 roku, gdzie nieśmiertelność ma swoją cenę. Po wyrwaniu się cudem z objęć śmierci detektyw James Karra zajmuje się sprawą zleconą mu nieoficjalnie przez szefa. Do pomocy ma jedynie młodą funkcjonariuszkę Sarę Kai. Czas wszystko odkrywa, a w pogoni za mordercą zaryzykują wszystkim, poznając mroczne tajemnice miejskich elit.

Czytaj też: Dodatkowe gry dla posiadaczy PlayStation Plus Extra lub Premium dostępne

Critical Hit Games zapowiada, że przepadniemy w dystopijnej przyszłości w tej głębokiej interaktywnej opowieści detektywistycznej, która bierze na tapet transhumanizm i nieśmiertelność. W świecie, w którym ludzie żyją wiecznie, a śmiertelność jest reliktem przeszłości, jako zatwardziały detektyw będziemy musieli balansować pomiędzy dobrem a złem w społeczeństwie, które dawno zapomniało o śmierci. Dzięki technologii ludzie mogą wieść życie poza własnym ciałem, przechowując świadomość w bankach pamięci lub przenosząc ją do innego organizmu. O ile stać ich na abonament.

Czytaj też: Iga Świątek na jednej z okładek TopSpin 2K25

Wciel się w detektywa Wydziału Śmiertelności Jamesa Karrę i wyrusz tropem seryjnego mordercy, który na cel wziął miejskie elity. Badaj miejsca zbrodni, używając systemu manipulacji czasem i zaawansowanej technologii, aby zrekonstruować przebieg wydarzeń poprzedzających każde z morderstw i znaleźć poszlaki prowadzące do przerażającej prawdy.

Nobody Wants to Die powstaje na Unreal Engine 5 i powinno zadebiutować w 2024 roku. Produkcja dostępna będzie na PC poprzez Steam, na PlayStation 5 oraz Xbox Series.