Tania karta z dobrymi parametrami? Asus ma dla Ciebie taki RTX

Choć w chwili obecnej na rynku dominują karty graficzne Nvidii z linii RTX 40, nie każdy potrzebuje tak mocnych podzespołów. Dlatego Asus proponuje specjalną wersję RTX 3050 – z 6 GB pamięci. Tania i wydajna. Czego chcieć więcej?
Asus GeForce RTX 3050 6 GB
Asus GeForce RTX 3050 6 GB

Propozycja Asusa to model niskoprofilowy, potrzebujący do sprawnego działania jedynie dwóch slotów. Zalicza się do linii producenta nazwanej DUAL, a działa oczywiście w architekturze Ampere. Dużym plusem jest także niskie zapotrzebowanie na moc – tylko 70W. Dzięki temu układ doskonale nadaje się do komputerów small-form-factor.

RTX 3050 w wydaniu Asus – propozycja warta rozważenia

Karta marki Asus ma dwa wentylatory, co jak na taki pobór mocy jest aż nazbyt wystarczające. Ma także wszystkie złącza niezbędne do współczesnych zastosowań: HDMI 2.1, Display Port 1.4a, a także DVI-D. Jej wymiary wynoszą 182x69x40 mm. Jeśli ktoś nie potrzebuje dużej mocy obliczeniowej, będzie jak znalazł. Tym, bardziej, że cena ma wynosić poniżej 200 dolarów.

Co więcej – Asus zapowiada dwie wersje układu. Jedna będzie standardowa, druga z kolei przyjazna overclockerom. Maksymalna częstotliwość taktowania ma wynosić 1537 MHz. Nie jest to może jakiś imponujący widok, ale jak na kartę budżetową to całkiem przyjemny wynik.

Asus RTX 3050

Czytaj też: Asus zaprezentował kartę rozszerzenia, dzięki której możesz w pełni korzystać z USB 4

Niestety, jak na razie Asus milczy co do daty premiery swojej wersji RTX 3050. Ale jeśli interesuje Cię dobra, tania karta graficzna, warto może poczekać na ten właśnie model?