Fatalny start Star Wars Battlefront Classic Collection

Tak fatalnej premiery Star Wars Battlefront Classic Collection nikt się nie spodziewał. Co wydarzyło się w dniu wydania gry, że oceny produkcji są teraz „przytłaczająco negatywne”? Czy twórcy naprawią tytuł?
star wars
star wars

Ciemna strona wygrała w Star Wars Battlefront Classic Collection

Star Wars Battlefront Classic Collection obiecywało bardzo dużo. W tej paczce dostępnej na komputery PC i konsole znaleźć się miały:

  • STAR WARS Battlefront
  • Dodatkowa mapa do tej odsłony: Jabba’s Palace
  • STAR WARS Battlefront II
  • Dodatkowe mapy do tej części: Bespin: Cloud City, Rhen Var: Harbor, Rhen Var: Citadel, a także Yavin 4: Arena
  • Dodatkowi bohaterowie: Asajj Ventress oraz Kit Fisto

W zestawie nie zapomniano o kampanii z obu gier, w których możemy wziąć udział w kultowych bitwach z części I-VI Gwiezdnych wojen oraz dołączyć do szturmowców z elitarnego oddziału 501st Legion of Stormtroopers Dartha Vadera.

Czytaj też: Nobody Wants to Die – Sherlock Holmes 2077 z Wrocławia

Dlaczego zatem Star Wars Battlefront Classic Collection ma dziś tak ogromne problemy? Sam również bardzo czekałem na tę produkcję, ponieważ z chęcią wróciłbym do prostszych systemów multiplayer, bez dziesiątek przepustek, skinów czy dodatkowych opłat. W sieci dało się zauważyć ogromne zainteresowanie starymi grami, a że za produkcję odpowiadają ludzie, którzy (podobno dalej) tworzą też remake Knights of the Old Republic – nadzieje i marzenia robiły swoje.

Okazało się jednak, że tytuł ma bardzo wiele problemów. Jednym z nich było to, że na premierę wersji PC dostępne były… trzy serwery dla 64 graczy. Tymczasem peak jednocześnie grających wystrzelił do prawie 10 tysięcy osób. Nawet mimo ceny na poziomie 162 złotych. Aspyr włączyli dodatkowe serwery, ale już pierwsze negatywne oceny zaczęły się pojawiać. Niektórzy zaczęli grać później, ponieważ problemem okazało się też to, że te dawne tytuły ważą ponad 50 GB!

Czytaj też: Niesamowita muzyka Cyberpunk 2077 dostępna na winylach

Do tego wyszły liczne problemy techniczne Star Wars Battlefront Classic Collection, w tym nawet włączające się ograniczenie płynności rozgrywki do 30 klatek na sekundę! Serwery gry za to mają problemy do teraz i deweloperzy wciąż pracują nad ich rozwiązaniem.

W momencie pisania tego wpisu tylko 19 procent graczy na Steam jest zadowolonych z Star Wars Battlefront Classic Collection. Wiele osób w swoich recenzjach pisze o tym, że poprosiło Valve o zwrot pieniędzy. Ocena gry w PlayStation Store to za to 3,49/5.

Tymczasem oryginalne, wciąż dostępne na Steam STAR WARS Battlefront II może pochwalić się ostatnimi ocenami, które są „przytłaczająco pozytywne”.