Dysk SSD jak Netflix. Samsung ma zamiar zaprezentować subskrypcję na pamięć komputerową

Wypożyczamy już “komputery w chmurze” do grania i utrzymywania symulacji, a subskrypcje w miejscu kupna są dla nas chlebem powszednim, więc nic dziwnego, że Samsung chce pójść o krok dalej i wprowadzić na rynek usługę z myślą o pamięci masowej.
Dysk SSD jak Netflix. Samsung ma zamiar zaprezentować subskrypcję na pamięć komputerową

Pamięć masowa do wypożyczenia. Samsung ma ciekawy plan w czasach SI

Wedle aktualnych oczekiwań firma Samsung Electronics zaprezentuje podczas NVIDIA GTC 2024 nie tylko swoją 12-warstwową pamięć HBM3e, ale też swoje najnowsze rozwiązania w kwestii pamięci masowych dla aplikacji związanych ze sztuczną inteligencją. Samsung ma rozszerzyć swoje usługi na (uwaga) udostępnianie dysków SSD w ramach subskrypcji, co uwolni inne firmy od potrzeby ich kupowania “na zawsze”. Ma to zarówno zaoszczędzić koszty infrastruktury, jak również zapewnić klientom usługi “posprzedażowe” od Samsunga.

Czytaj też: Na ten dysk SSD czekasz. Crucial T705 będzie wydajnościowym królem

Innymi słowy, Samsung chce dążyć do utrzymania pewnego stopnia wpływów w ramach regularnych, a nie jednorazowych płatności. Nie znając jednak cen takiej oferty, trudno określić, czy będzie to rzeczywiście korzystne dla szerokiego grona firm, czy tylko dla nielicznych, bo z subskrypcjami tego typu jest różnie – jedni na nich zyskują, a drudzy wychodzą znacznie lepiej na tradycyjnym kupnie. Jeśli jednak Samsung rzeczywiście wprowadzi taką usługę w życie, to będzie pierwszą firmą z tak ciekawą ofertą, która albo okaże się żyłą złota… albo szybko świat o niej zapomni.