Dysk Google zyska wreszcie funkcję, na którą czekało wiele osób

Jaka to funkcja? Posiadają ją systemy Windows 10 i 11, mają liczne aplikacje webowe Google’a, ale dysk Google nie. A właściwie – nie miał jej jak dotąd. Zgadniesz, czego do tej pory było mu brak?
Dysk Google
Dysk Google

Jeśli spędza się dużo czasu przed monitorem lub wyświetlaczem smartfona, oczy to odczuwają. Jednym ze sposobów na redukcję problemów ze wzrokiem jest stosowanie trybu ciemnego, który mniej męczy wzrok. Jak do tej pory sieciowy magazyny Google’a nie miał tej praktycznej możliwości. Ale to już zaczyna się zmieniać. Kiedy zobaczysz ciemny motyw na swoim Dysku?

Dysk Google z ciemnym motywem – póki co dla wybranych

Google zdecydowało się na wprowadzenie ciemnego motywu do Dysku, ale jak na razie jest to opcja wyłącznie dla wybranych osób. Niestety, nie wiem, jakie warunki należy spełniać, aby znaleźć w tym gronie, jeśli jednak zaliczasz się do takich osób, po wejściu na Dysk Google zobaczysz okienko z informacją “Nowość! Tryb ciemny” i można będzie od razu się na niego przełączyć. Czy warto? Jeśli masz dłuższą sesję na Dysku, jak najbardziej – zawsze dobrze oszczędzać wzrok.

Warto przy okazji dodać, że inne aplikacje webowe od Google’a – jak Dokumenty czy Prezentacje – nie otrzymały takiego dodatku. Aczkolwiek wydaje mi się, że wszystkie belki i elementy są nieco bardziej szare. W Gmailu ciemny motyw mamy już od dawna, a więc zapewne prędzej czy później wszystkie narzędzie internetowego giganta taki otrzymają. A poniżej porównanie, jak Dysk Google wygląda w obu wersjach.

Dysk Google
fot.: 9to5 Google

Czytaj też: Zapiszcie tę datę. Już wiemy, kiedy odbędzie się konferencja Google I/O 2024

Jeśli podoba Ci się ciemny motyw, czekaj cierpliwie, aż Google zdecyduje się na jego rozpowszechnienie. Powinno to nastąpić w kolejnych tygodniach marca i kwietnia.