Nowy Cyberpunk już na horyzoncie. Takiej gry od polskiego studia się nie spodziewacie

Gra od fanów dla fanów. Tak w skrócie można opisać najnowszy projekt gry w świecie Cyberpunka, którego produkcją zajmie się polskie studio Go On Board.
Nowy Cyberpunk już na horyzoncie. Takiej gry od polskiego studia się nie spodziewacie

Cyberpunk 2077 The Board Game, czyli kolejna planszówka od Polaków

Można powiedzieć, że polska firma Go On Board nabrała wiatru w żagle po stworzeniu planszówki Wiedźmin Stary Świat (polecam zagrać w nią z dodatkami) i tak oto prowadzi już oficjalnie dwa projekty. Z jednej strony mamy kolejną grę w świecie Wiedźmina, bo przygodową Ścieżkę Przeznaczenia, a z drugiej nadchodzący dopiero projekt na bazie gry wideo Cyberpunk 2077. Jeśli o to chodzi, to tak – Go On Board ściśle współpracuje z CD Projekt Red nad tymi grami, choć musimy pamiętać, że wcześniej firma wprowadziła na rynek własne gry pokroju TITANS (nie polecam) oraz Valhalla (polecam).

Czytaj też: Recenzja komiksu Superman Action Comics – Arena. Tom 2

Co więc wiadomo “o nowym Cyberpunku”? Aktualnie niestety niewiele, bo oficjalne informacje sprowadzają się głównie do zapowiedzi samego projektu, który ma ponoć powstawać z udziałem osób pamiętających system RPG Cyberpunk 2020 z czasów szkolnych. Prace ponoć są już na zaawansowanym poziomie, celem jest stworzenie “planszowej adaptacji dla dynamicznej gry typu FPS”, a projektanci skupili się szczególnie na eksploracji, walce oraz realizowaniu misji. Aktualnie każdy obserwujący ten projekt zapewni sobie dostęp do ekskluzywnej figurki postaci V z Ostrzami Modliszkowymi.