Horizon Forbidden West na PC oferuje to czego PS5 nie potrafi

Horizon Forbidden West dostępne jest już na komputery PC. Tytuł w wersji na Windowsa posiada funkcje, których nie ma na konsoli PlayStation 4, ani PlayStation 5. Jak ta produkcja radzi sobie na rynku?
horizon forbidden west
horizon forbidden west

Horizon Forbidden West na PC

Horizon Forbidden West jest już dostępne w kompletnej edycji na komputery PC. W tej wersji znajduje się podstawowa wersja gry oraz fabularne DLC. Dodatek Burning Shores to nowe elementy przygody Aloy, w tym nowe wątki fabularne, postacie i wrażenia, w oszałamiającym, ale niebezpiecznym nowym obszarze.

Czytaj też: Siła czy szybkość zwycięży w DRAGON BALL: Sparking! ZERO?

Dla graczy PC czeka również dodatkowa zawartość za powiązanie swojego konta Steam z kontem PlayStation. Po wykonaniu w grze tej czynności otrzymamy dwa przedmioty: strój „Dziedzictwo Nora” oraz włócznia „Dziedzictwo Nora”.

Oprócz tego, pecetowcy mogą liczyć na kilka funkcji, które są niedostępne na PC. Sony wymienia:

 • Zobacz każdy szczegół rozgrywki w rozdzielczościach Ultrawide 21:9 i Super Ultrawide 32:9, a także z obsługą trzech monitorów 48:9.
 • Zobacz, jak Forbidden West ożywa na Twoich oczach, z upscalingiem i generacją ramek NVIDIA DLSS 3, ulepszeniami obrazu NVIDIA DLAA oraz zmniejszającym opóźnienie NVIDIA Reflex. Obsługiwane są także technologie AMD FSR i Intel XeSS.
 • Dostosuj ustawienia graficzne do własnych preferencji, z potencjalną możliwością odblokowania liczby klatek na sekundę.
 • Przejmij kontrolę z pełną obsługą kontrolera DualSense, w tym z efektami dotykowymi i adaptacyjnymi efektami „Trigger”.

Czytaj też: Marvel 1943 Rise of Hydra – Kapitan Ameryka kontra Czarna Pantera

Premiera Horizon Forbidden West nie należy jednak do spektakularnych. Peak jednocześnie grających osiągnął 25 258 osób, co jest wynikiem o dwa tysiące osób gorszym od Days Gone. Druga część Horizon wypadła lepiej tylko jeśli chodzi o Marvel’s Spider-Man Miles Morales, Uncharted: Leagacy of Thieves Collection oraz Ratchet & Clank: Rift Apart.

 1. Helldivers 2 – 458 709
 2. God of War – 73 529
 3. Marvel’s Spider-Man Remastered – 66 436
 4. Horizon Zero Dawn – 56 557
 5. The Last of Us Part 1 – 36 496
 6. Days Gone – 27 450
 7. Horizon Forbidden West – 25 258
 8. Marvel’s Spider-Man Miles Morales – 13 539
 9. Uncharted: Leagacy of Thieves Collection – 10 851
 10. Ratchet & Clank: Rift Apart – 8 757
 11. Returnal – 6 691