LEGO Fortnite z funkcją, która rozpali Waszą wyobraźnię!

Nowości kołem się toczą. Gwiazdą aktualizacji 29.10 (czyli Mechanicznego miszmaszu) jest możliwość budowania pojazdów. Zapewni wam to nowe sposoby poruszania się po świecie gry i wyruszenia na największe przygody w LEGO Fortnite!
LEGO Fortnite
LEGO Fortnite

Budowanie pojazdów w LEGO Fortnite

W LEGO Fortnite dodano w końcu edytor samochodów. Gracze będą mogli zasiąść za sterami wielu różnych pojazdów. Co nas czeka w grze? Twórcy wymieniają:

  • Wyścigówka – Śpieszycie się? Wyścigówka migiem przewiezie was od biomu do biomu. Odblokujcie jej schemat, dodając ogniwo zasilające do swojego ekwipunku.
  • Terenówka – Terenówka przetransportuje kilku pasażerów. Odblokujcie jej schemat, dodając elastodrewno do swojego ekwipunku (zwykle można je znaleźć w biomie Sucha Dolina).
  • Ciężarówka – Najcięższą robotę zostawcie Ciężarówce. Ma mnóstwo miejsca z tyłu. Odblokujcie jej schemat, dodając lodososnę do swojego ekwipunku (zwykle można je znaleźć w biomie Mroźne Ziemie).

Czytaj też: Cyberpunk 2077 za darmo, bez żadnych abonamentów

Gdy odblokujecie schemat którejś konfiguracji pojazdu, będziecie mogli stworzyć go z poziomu sekcji Budowle w menu budowania. Jakie elementy będą potrzebne do działania funkcjonującego pojazdu LEGO Fortnite?

Rozdzielnica – napęd waszego pojazdu!

  • Naładujcie rozdzielnice ogniwami zasilającymi, by napędzać pojazdy. (To mnóstwo mocy). Im więcej ogniw w pojeździe, tym dłużej będzie mógł jechać. 

Koła – obierzcie właściwy kierunek i wciśnijcie gaz do dechy!

  • Jeśli wasz pojazd ma zamontowane koła skrętne, możecie użyć fotela kierowcy, aby skręcać. W przeciwieństwie do nich koła napędowe popychają pojazd wyłącznie do przodu.

Fotele – dla waszego bezpieczeństwa… i wygody!

  • Sterowanie pojazdem wymaga fotela kierowcy (czyli kierownicy… i w końcu ją mamy!). Umieśćcie kilka dodatkowych foteli, by móc zabierać znajomych na przejażdżki. 

Czytaj też: Jest nadzieja na to, że Mass Effect 5 będzie dobry