Granie na ARM nabierze sensu. Nawet Baldur’s Gate 3 będzie grywalny na Snapdragon X Elite

Wygląda na to, że nadchodzi nowa era gamingu, która nie będzie ograniczona głównie do architektury x86. Snapdragon X Elite firmy Qualcomm ma to zapewnić nam, graczom.
Granie na ARM nabierze sensu. Nawet Baldur’s Gate 3 będzie grywalny na Snapdragon X Elite

Snapdragon X Elite czyli procesor Qualcomma, który nada sens graniu na architekturze ARM

Qualcomm Snapdragon X Elite pojawi się na scenie, aby zrewolucjonizować rynek smukłych i lekkich notebooków z systemem Windows on ARM. Ten wyjątkowy układ SoC oparty na architekturze ARM ma być konkurentem dla sprzętów Apple’a i tym samym układów z serii M, zapewniając tym samym możliwość powstawania notebooków z systemem Windows 11 i Chrome OS. Te mają oferować porównywalny poziom wydajności i wytrzymałość na jednym ładowaniu ze sprzętem firmy Apple i z najnowszych informacji wynika, że będą nawet szalenie potężne w obliczeniach graficznych.

Czytaj też: Smartfony na sterydach. Qualcomm zaprezentował SoC Snapdragon 7 Gen 3

Z najnowszych informacji wynika, że ARM Snapdragon X Elite będzie przygotowany specjalnie z myślą o grach wideo, a sama dywizja Snapdragon Studio spędziła sporo czasu, aby zagwarantować, że topowe tytuły będą w pełni grywalne. Najwięcej w tej kwestii ma do powiedzenia nowy procesor graficzny Adreno, który ma być o 80 procent wydajniejszy w porównaniu z Radeonem 780M. Efekt? Możliwość grania w Baldur’s Gate 3 w Full HD i 30 klatkach na sekundę… choć nie wiadomo, w jakiej dokładnie jakości.