Diablo 4 PST ostatnią nadzieją serii?

Blizzard uruchomił serwery testowe Diablo 4. Od teraz gracze mogą sprawdzać nowe zmiany w grze i przekazać informacje dotyczące tego, co o nich myślą. Czy jednak pomoże to w naprawieniu gry? Jakie zmiany zachodzą na PST?
Diablo 4
Diablo 4

Diablo 4 PST wystartował

Od teraz do 9 kwietnia gracze mogą skorzystać z pierwszego w Diablo IV publicznego serwera testowego (PST) dostępnego dla posiadaczy konta Battle.net na komputerach. PST jest przeznaczony do testów aktualizacji i funkcji przed premierą sezonu 4. Po zamknięciu PST Blizzard zapozna się z opiniami graczy i wprowadzi zmiany w zbliżającym się sezonie, zanim 14 maja udostępni go wszystkim.

Czytaj też: GTA+ z dostępem do klasyków Rockstar Games

Aby zagrać na PST, wykonajcie następujące kroki:

  • Otwórzcie aplikację Battle.net i wybierzcie Diablo 4 z listy gier.
  • W polu wyboru nad przyciskiem Graj znajduje się rozwijane menu wersji gry.
    • Wybierzcie opcję „Publiczny Serwer Testowy”.
  • Kliknijcie Zainstaluj, aby zainstalować klienta PST. Po zakończeniu instalacji przycisk zmieni się w przycisk Graj.
  • Kliknijcie Graj, aby zalogować się na PST, a następnie wybierzcie dowolny z dostępnych serwerów testowych.
  • Utwórzcie nową postać testową.
  • Dołączcie do gry i wypróbujcie sezon 4

Jeśli korzystacie z usługi Game Pass lub Game Pass Ultimate na komputerze PC, będziecie mogli uzyskać dostęp do PST tak samo jak inni użytkownicy Battle Net. Uzyskajcie dostęp do klienta Battle Net przez aplikację Xbox, a następnie otwórzcie PST przez Battle Net.

Czytaj też: Kolejne gry znikają z Xbox Game Pass

Blizzard zapowiada, że na graczy czeka bardzo dużo zmian. Firma wymienia kilka najważniejszych z nich.

Wprowadziliśmy wiele znaczących aktualizacji klas. Zależy nam na wyraźnej zmianie całych systemów, a nie tylko zwiększaniu lub zmniejszaniu obrażeń czy zdrowia.

Chcemy, aby przedmioty legendarne ze stałymi modyfikatorami obrażeń były bardziej użyteczne – obecnie nie są one dostosowywane tak, jak byśmy tego chcieli, więc teraz będą zależne od obrażeń broni. Jesteśmy bardzo ciekawi rezultatów tych zmian, dlatego będziemy monitorować Wasze opinie zarówno na PST, jak i po rozpoczęciu sezonu 4, aby wprowadzić odpowiednie poprawki.

Chcemy zwiększyć ogólną użyteczność projektów, aby umożliwić graczom korzystanie z zależności i tworzenie większej liczby konfiguracji! Uwielbiacie Zawieruchę Barbarzyńców, ale irytuje Was brak możliwości wykorzystania jej w konfiguracji, która sprawdzi się w końcowej fazie gry? Wprowadzamy zmiany na szeroką skalę, które Wam to umożliwią. Chcemy, aby gracze mogli grać tak, jak chcą – promujemy różnorodność w zakresie konfiguracji.