Fanowski remake Fallout 2, który oddaje klimat oryginału. Da się? Da się!

Powstaje fanowski remake Fallout 2! Co jest zawsze problemem takich projektów? Nie zawsze dobrze udaje się oddać klimat oryginału. Szczególnie w sytuacji, gdy mówimy o przejściu z 2D do 3D. Tym razem jednak wygląda to dobrze!
fallout 2
fallout 2

Remake Fallout 2

Ile to już było fanowskich prób odnowienia danych produkcji? To wyzwanie nie zawsze się udaje, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę to, że gracze mogą trochę inaczej odbierać klimat danego tytułu, przez co wizja jednej grupy “prawdziwych fanów rozumiejących markę” może być trochę inna od “wizji fanów znających tytuł”. Pokłócić jest się łatwo, więc takie próby to delikatny temat.

Czytaj też: Epic Games Store rozda polski cyberpunkowy hit!

Zdaje się jednak, że osoby stojące za projektem remake’u Fallout 2 dobrze zrozumiały styl lokacji, bo ich kolejny pokaz postępów przyjęty został bardzo ciepło. Zobaczcie sami, jak wygląda przejście z 2D do 3D!

Remake Fallout 2 powstaje na Creation Engine i co ciekawe, jego nazwa kodowa to… Fallout 4: Project Arroyo. Cóż, to jednak Fallout 2! Przed twórcami jeszcze masa pracy, ponieważ aktualnie korzystają z wielu gotowych elementów i tekstur niskiej rozdzielczości, a i oświetlenie mogłoby być lepsze. Daty premiery, póki co nie określono, ale widać, że poczekamy raczej kilka ładnych lat. Szybko w żadnego innego Fallouta i tak nie zagramy, bo następne w kolejce u Bethesdy jest The Ender Scrolls 6.