Mistrzostwa Gran Turismo 7 tylko dla najlepszych graczy

Już 17 kwietnia rozpoczną się mistrzostwa Gran Turismo 7 – Gran Turismo World Series 2024 (GTWS 2024). Jak będą wyglądały cyfrowe Igrzyska? Jakie zasady tym razem obowiązują? Znamy już szczegóły imprezy.
gran turismo 7
gran turismo 7

Najlepsi kierowcy Gran Turismo 7 nadjeżdżają

GTWS 2024 to międzynarodowe mistrzostwa, w których mogą wziąć udział wszyscy posiadacze Gran Turismo 7. W ich ramach zostaną rozegrane dwa turnieje: Nations Cup, w którym zawodnicy rywalizują jako reprezentanci własnego kraju (lub terytorium), oraz Manufacturers Cup, gdzie kierowcy ścigają się w barwach swojego ulubionego producenta, z którym podpisują kontrakt.

Czytaj też: Wyciekły nagrania z gry Batman, która ostatecznie stała się Władcą Pierścieni!

Rozegranych zostanie sześć rund kwalifikacji online Nations Cup i Manufacturers Cup, a najwyżej sklasyfikowani gracze awansują do World Series. W związku ze zmianą formatu GTWS 2024, po drodze do wieńczących sezon światowych finałów odbędą się w sumie trzy imprezy World Series. W tym roku wracają punkty World Series, które kierowcy będą zdobywać podczas każdego z wydarzeń na żywo. Liczyć się one będą do ogólnego rankingu wyłaniającego mistrza świata sezonu 2024, dlatego osiąganie jak najlepszych wyników w kolejnych rundach World Series będzie ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Wszystkie wydarzenia rozgrywane na żywo będą transmitowane w Internecie, z pełnym komentarzem i analizą akcji dostępną w kilku językach. Dzięki obecności w wielu regionach młodych, głodnych sukcesu kierowców, tegoroczny sezon zapowiada się na jeden z najbardziej ekscytujących i zaciętych w historii mistrzostw.