Zmiana, na którą wielu czekało. Retro granie na sprzętach Apple będzie prostsze

Apple otwiera swoje sprzęty na nowe aplikacje. Tak przynajmniej wynika z najnowszego odkrycia, które sugerują, że od niedawna aplikacje emulujące konsole do gier retro będą ciepło przyjmowane w App Store.
Zmiana, na którą wielu czekało. Retro granie na sprzętach Apple będzie prostsze

App Store otwarty na retro granie. Apple wreszcie zaczyna opuszczać zwodzone mosty

Powiedzieć, że względem Androida system Apple jest “zamknięty”, to jakby nie powiedzieć nic. Elitarność i pewność co do bezpieczeństwa ma jednak swoją cenę w postaci ograniczonego typu aplikacji, które mogą trafiać na sprzęty spod znaku nadgryzionego jabłka prosto z App Store. Wygląda jednak na to, że powoli coś w tych kwestiach zaczyna się zmieniać, bo zauważone przez 9to5Mac zmiany sugerują, że do App Store będą mogły zacząć trafiać aplikacje emulujące konsole do gier retro.

Czytaj też: Tajemnica pamięci masowej Apple MacBook Air z M3 odkryta

Gdyby tego było mało, Apple podobno potwierdziło również deweloperom, że mogą tworzyć i oferować emulatory na swoim rynku. To o tyle ważne, że do tej pory emulatory nie były oficjalnie dozwolone w App Store i wymuszały na użytkownikach kombinowanie z instalacją “alternatywnymi” sposobami. Jednocześnie zmiana w regulaminie nie oznacza, że na sprzętach Apple będzie można dowolnie grać we wszystko, bo samo zezwolenie na emulatory w App Store nie oznacza również zezwolenia na pirackie gry. Odpowiedzialność za to leży po stronie deweloperów.