Koniec Battlefield 2042, bo nowy BF sam przecież się nie zrobi

Electronic Arts przesunęło wajchę z kasą, kierując środki finansowe z dostępnej od 2021 roku części Battlefield 2042 na “nowego BF-a”.
Koniec Battlefield 2042, bo nowy BF sam przecież się nie zrobi

Battlefield 2042 kończy żywot. Teraz czas na premierę Battlefield 7

Dowiedzieliśmy się, że prace nad kolejną odsłoną serii Battlefield idą pełną parą i do studia Criterion, EA DICE oraz Ripple Effect dołączy w ramach wsparcia studio Motive, które ma zrobić z tej strzelanki jeszcze lepszą grę. Grę, która ponoć w tym roku zaliczyła spory kamień milowy rozwoju i teraz skupia na sobie uwagę wydawcy, czyli Electronic Arts, który to postanowił, że ostatni wprowadzony sezon do Battlefielda 2042 był już tym ostatnim. Koniec kropka.

Czytaj też: Battlefield 2042 z nową mapą, ale deweloperzy myślą już o kolejnej grze

Czekacie więc na nowego Battlefielda, czy BF 7? Osobiście muszę przyznać, że przypadkowo dałem się wciągnąć w dzieło Electronic Arts, korzystając z Game Passa, ale po ponad dwudziestu godzinach i dziesiątkach zniszczonych czołgów klasami inżynierów, jakoż o grze zapomniałem i to “z dnia na dzień”. Muszę jednak przyznać, że bawiłem się w Battlefielda 2042 bardzo dobrze i to zwłaszcza względem tego, co dostałem od twórców najnowszego CoDa.

Innymi więc słowy, jako niegdysiejszy fan Deadmatchów w CS 1.6 i CS:GO, patrzę teraz na te wielkie bitwy z przymrużeniem oka, ale sam feeling uczestniczenia w kilku rundkach BF 2042 ewidentnie zapamiętam na długo i najpewniej odświeżę sobie dobre wspomnienia, kiedy premiery doczeka się nowy Battlefield. Kiedy to będzie? Tego niestety nie wiadomo.