Zdjęcia Google otrzymają narzędzie SI. Skorzysta każdy, ale są ograniczenia

Mija niemal rok, od kiedy Google zapowiedziało Magiczny Edytor w swoich Zdjęciach. Niestety, z tego ciekawego narzędzia mogą skorzystać jedynie osoby posiadające smartfony Pixel. Jednak w końcu się to zmieni, ponieważ będzie ono dostępne również innych urządzeń. Zdjęcia Google dadzą nam dzięki temu nowe możliwości!
Zdjęcia Google
Zdjęcia Google

Gdy robisz zdjęcia, nie zawsze wypadają one perfekcyjnie niezależnie od tego, czy używasz do tego telefonu czy aparatu. Dlatego od czasu do czasu przydaje się ich mniejszy lub większy retusz. Mamy dostępne w tym celu rozmaite aplikacje – od Photoshopa po darmowe apki mobilne. Teraz pojawi się możliwość poprawek w locie dla wszystkich, jakie przechowujesz w Zdjęciach.

Zdjęcia Google – nowe możliwości z ograniczeniami

Już od 15 maja, a więc za miesiąc z hakiem, Magiczny Edytor będzie dostępny dla użytkowników urządzeń mobilnych z systemami Android i iOS oraz Chromebooków. Jedyne wymagania, jakie należy spełniać, to posiadanie Androida w wersji 8.0 lub wyższej, iOS w wersji 15 lub wyższej, a jeśli chodzi o laptopy, muszą działać na ChromeOS 118 lub wyższym i mieć do dyspozycji 3 GB pamięci RAM.

Ponieważ wymagania te spełnia większość urządzeń na rynku, można bez przesady powiedzieć, że z nowej, wspieranej przez SI funkcji, skorzysta każdy. Zdjęcia Gogole staną się dzięki temu nie tylko miejscem przechowywania fotografii, ale również ich podstawowej obróbki. Możliwe będzie rozjaśnianie, przyciemnianie, przenoszenie elementów oraz wiele innych czynności, dzięki którym fotki mają wyglądać perfekcyjnie. Jest jednak pewien haczyk w tym planie.

Zdjęcia Google

Czytaj też: Dzięki Microsoftowi Google Chrome lepiej będzie renderować teksty

Otóż osoby, które nie mają planu Google One lub nie używają Pixela, będą ograniczone do 10 zapisów miesięcznie. Czyli – możesz dokonać zaledwie 10 edycji. Chcesz więcej – musisz płacić. Najtańszy plan to 8,99 zł/mies. A czy warto? Cóż – na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie samemu.