To wydarzenie Battlefield 2042 sprawi, że cały front będzie we krwi

Przygotujcie się do odparcia globalnego ataku 4. batalionu Sił Lądowych Koalicji Tysiąca Płatków podczas wydarzenia „Front we krwi” w Battlefield 2042. Ten znany pod nazwą „Czerwona Ręka” oddział jest pełen doświadczonych i śmiertelnie groźnych żołnierzy, znanych ze swej zawziętości i umiejętności przesuwania linii frontu.
battlefield 2042
battlefield 2042

Front we krwi w Battlefield 2042

Weźcie udział w nowym ograniczonym czasowo wydarzeniu, które potrwa od 16 do 30 kwietnia 2024 roku. Doświadczcie intensywnej i zaciętej walki, która będzie wymagała od Was dania z siebie wszystkiego.

Czytaj też: Bungie zdradziło wszystko. Jak będzie wyglądał Ostateczny kształt Destiny 2?

„Linia Frontu” to uwielbiany przez graczy tryb pochodzący z gier Battlefield 1 i Battlefield V, który na ograniczony czas powróci podczas sezonu 7.: „Punkt zwrotny”. Jest on mieszanką „Podboju” i „Szturmu”, więc możecie się po nim spodziewać szybkiej i intensywnej walki polegającej na nieustannych atakach. Waszym zadaniem będzie zabezpieczyć wszystkie sektory i przedostać się na terytorium wroga, by dotrzeć do jego ostatniej linii obrony. Po dotarciu tam, wygraną zapewni wam zniszczenie MCOM-ów przeciwników. Posiłki są jednak ograniczone! Jeśli ulegną one wyczerpaniu, będziecie zmuszeni wycofać się do poprzedniego sektora.

Czytaj też: Fantastyczna aktualizacja katalogu gier PlayStation Plus już wkrótce

DICE radzi nowym graczom, jak powinni zachowywać się podczas tego krwawego wydarzenia

  1. Oskrzydlaj wroga: W trybie „Linia Frontu” we wszystkich sektorach (poza ostatnimi) należy się skupić na jednym celu. Przejmowanie celów jest kluczowym aspektem rozgrywki, jeśli jednak członkowie waszego zespołu znajdują się w punkcie, możecie przeprowadzić atak z flanki na wrogów, odcinając im drogę do bazy, zmuszając do odwrotu i przesuwając linię frontu na swoją korzyść. Dostosowujcie się do sytuacji i reagujcie na działania członków waszego zespołu!
  2. Wykorzystajcie tempo: Nie możecie zwolnić po przejęciu celu i przesunięciu linii frontu. Ruszcie w stronę kolejnego celu, nim wróg będzie miał szansę się przygotować.
  3. Powrót do walki: Nowa wersja trybu „Linia Frontu” w Battlefield 2042 daje obrońcom możliwość skorzystania z pojazdów w ostatnim sektorze. Wykorzystajcie to i odeprzyjcie atak dzięki zwiększonej sile ognia. Im dłużej przetrwa wasz pojazd, tym większe szkody wyrządzicie. Możecie go nawet wykorzystać do dotarcia do kolejnego celu, jeśli wasze MCOM-y przetrwają ostatni atak wrogów.