Procesor Apple M4 wyznaczy nowe granice. Hidra będzie potężny

Apple nie ma zamiaru zwalniać z rozwojem swoich procesorów na bazie architektury ARM, czego nadchodzącym przejawem będzie M4. Co już o nim wiemy?
Procesor Apple M4 wyznaczy nowe granice. Hidra będzie potężny

Cztery procesory M4 w planach Apple

Już w tym roku mamy doczekać się premiery nowej serii komputerów Mac z oczywiście nowymi układami SoC z serii M. Będzie to już czwarta pełnoprawna generacja tychże układów obliczeniowych i wedle aktualnych informacji, Apple wprowadzi na rynek dokładnie cztery ich warianty, wśród których będzie wyróżniać się najpotężniejsza bestia – Hidra, czyli M4 Ultra. Jednak każdy wariant M4 ma zachwycać wydajnością.

Czytaj też: Zmiana, na którą wielu czekało. Retro granie na sprzętach Apple będzie prostsze

Patrząc jednak na to, że nadal czekamy na premierę M3 Ultra, nie oczekujcie dokładnych informacji o następcy aktualnej generacji. Wiemy dziś tyle, że “firma planuje trzy główne warianty M4: podstawowy chip o nazwie Donan; bardziej zaawansowane wersje o nazwie kodowej Brava, które zastąpią M3 Pro i M3 Max; oraz M4 Ultra o nazwie kodowej Hidra”. Liczba obecnych w nich rdzeni CPU i GPU jest nieznana, ale poprzedni raport wspominał, że przyszłe Macy będą wspierały akceleratory związane ze sztuczną inteligencją (silniki neuronowe).