Wiemy, co planuje Samsung. Firma zdradziła swoje plany z SSD

Aktualnie Samsung to najciekawszy producent dysków SSD, który produkuje nie tylko układy pamięci dynamicznej i Flash, ale też kontrolery, zarządzające przepływem danych. Co więc planuje ten “gigant” na rynku?
Wiemy, co planuje Samsung. Firma zdradziła swoje plany z SSD

Samsung i jego plany z dyskami SSD na najbliższe lata

Wedle nieoficjalnych informacji aktualnie Samsung przygotowuje się do wprowadzenia na rynek swojej 9. generacji pamięci V-NAND. Ma to nastąpić już w przyszłym miesiącu, zapewniając wzrost z 236 do 290 warstw względem poprzedniej generacji z 2022 roku. Czego możemy po tym oczekiwać? Przede wszystkim wzrostu pojemności dysków, bo im więcej warstw mają w sobie układy Flash, tym więcej pojemności oferują.

Czytaj też: Poznaliśmy sekret AMD Zen 5. Tak Czerwoni zrewolucjonizują procesory Ryzen

Co ciekawe, na 10. generację V-NAND od Samsunga mamy czekać nie do 2026 roku, a ledwie rok. Już na początku 2025 roku mamy doczekać się premiery 10. generacji pamięci V-NAND z 430 warstwami, co stanowi wzrost o całe 140 warstw, czyli prawie trzy razy więcej względem wzrostu między 8. a 9. generacją. Z takimi ulepszeniami firma Samsung będzie mogła ponownie konkurować z takimi firmami jak Kioxia, SK Hynix, Micron Technology i YMTC, które dążą do ambitnego celu osiągnięcia 1000 warstw pamięci flash 3D NAND do 2030 roku.