Smartfony z układem Snapdragon 8 Gen 4 doczekają się nie byle jakiego akumulatora

Szczęki się zaciskają. Krzem maleje, a wydajność rośnie… tyle tylko, że nowe układy zamiast mniej energii, pożerają jej coraz więcej. Efekt? Smartfony z układem Snapdragon 8 Gen 4, których akumulatory będą… niespecjalnie małe.
Smartfony z układem Snapdragon 8 Gen 4 doczekają się nie byle jakiego akumulatora

Snapdragon 8 Gen 4 nie pozostawi suchej nitki na akumulatorach

Przy każdym nowym procesorze producenci stoją przed wyborem – zachować wydajność obliczeniową na tym samym poziomie i postawić na wyższą efektywność energetyczną lub ślepo biec za okazalszymi numerkami w benchmarkach. Wedle najnowszych informacji, producenci smartfonów z SoC Snapdragon 8 Gen 4 produkowanym w procesie N3E firmy TSMC, postawią na to drugie.

Czytaj też: Xiaomi szykuje kolejne smartfony. Seria Redmi K80 nadchodzi wielkimi krokami

Nowe informacje wspominają, że trzy flagowce z tymi procesorami już są testowane i doczekały się akumulatorów o pojemności 5500 mAh. Nie jest to żaden rekord, bo już OnePlus 12 z Snapdragonem 8 Gen 3 dzierży taki magazyn energii, ale w nowej generacji będzie to po prostu powszechne. Wszystko właśnie przez pogoń za cyferkami, które będą jednak imponujące i to bardzo, bo w grę może wejść taktowanie rdzeni procesora na poziomie 4,3 GHz.