Pójdzie, czy nie pójdzie? Oto wymagania sprzętowe Ghost of Tsushima na PC

Był The Last of Us, był też “pierwszy Horizon” i nawet już ten drugi, czyli Horizon Forbidden West, ale tego najpewniej się nie spodziewaliście. Sony w marcu ogłosiło, że podobnym szlakiem pójdzie Ghost of Tsushima z 2020 roku i właśnie poznaliśmy wymagania sprzętowe tego niespecjalnie ekskluzywnego tytułu na konsole japońskiej firmy.
Pójdzie, czy nie pójdzie? Oto wymagania sprzętowe Ghost of Tsushima na PC

Hit Sony zmierza na PC. Oto wymagania sprzętowe Ghost of Tsushima

Wygląda na to, że sfera gier ekskluzywnych zacznie się rozmywać, jako że Sony postanowiło przekierować kolejny hit z PlayStation prosto na komputery osobiste. Premiera Ghost of Tshushima Director’s Cut będzie miała miejsce 16 maja bieżącego roku i względem oryginalnej wersji doczeka się znacznych ulepszeń. Dziś z kolei dowiedzieliśmy się, jak wiele będzie wymagać ze strony naszego komputerów i na szczęście, nawet stare maszyny poradzą sobie z tą produkcją w najniższej jakości.

Czytaj też: Dlaczego nie warto teraz kupować Star Wars Outlaws?

Stałe wymagania sprowadzają się do 75 GB wolnej przestrzeni magazynowej na dysku SSD oraz Windowsa 10 w wersji 64-bitowej i przynajmniej 8 GB pamięci operacyjnej, ale tylko na bardzo niskich ustawieniach graficznych w rozdzielczości 720p i 30 klatkach na sekundę. Wtedy wystarczy procesor Intel Core i3-7100/AMD Ryzen 3 1200 oraz karta graficzna: GeForce GTX 960/AMD Radeon RX 5500 XT z 4 GB pamięci VRAM. Granie w Full HD i 30 FPS na średnich wymaga już Intel Core i5-8600/AMD Ryzen 5 3600 i GeForce RTX 2060 z 8 GB pamięci VRAM/AMD Radeon RX 5600 XT z 6 GB pamięci VRAM.