Shadow of the Erdtree będzie dostępne tylko dla prawdziwych graczy

Przeszliście Elden Ringa tak, że teraz nie macie dostępu do zapisu gry? A może zaczęliście New Game Plus tylko po to, aby odpuścić po kilku godzinach? Niezależnie od tego, do której grupy należycie, to przygotujcie się na jedno – start od zera.
Shadow of the Erdtree będzie dostępne tylko dla prawdziwych graczy

Shadow of the Erdtree dopiero po dwóch głównych bossach

Z tego ewidentnie nie wszyscy się ucieszą, ale każdy mógł się tego spodziewać. O czym mowa? O dodatku Shadow of the Erdtree do Elden Ringa, którego rozpoczęcie wymaga przejścia mniej więcej większości gry. Dowiedzieliśmy się, że dostęp do DLC będzie możliwy wyłącznie za pośrednictwem ręki zwisającej z kokonu w lokalizacji Mogha, czyli bossa, który zapisał się w pamięci graczy m.in. przez swój trójząb i krew… dużo krwi.

Czytaj też: Narzędzie moderskie Wiedźmin 3 wymaga jeszcze testów, w których możecie pomóc

Oznacza to, że gracz będzie musiał “przejść” grę aż do momentu, w którym stoczy z powodzeniem walkę z Moghem, co jest zresztą równoznaczne z pokonaniem również Gwiezdnej Plagi, czyli Radahana na jego małym koniku, z którym walka jest wręcz fenomenalnym przeżyciem.

Ostatnio oficjalny trailer tego DLC potwierdził nam, że Shadow of the Erdtree zadebiutuje w czerwcu bieżącego roku, a dokładniej mówiąc, 21 czerwca. W Polsce pojawi się fizyczne wydanie standardowe oraz kolekcjonerskie, które obejmuje figurkę głównego antagonisty. W sferze cyfrowej można liczyć na wydanie standardowe za 169 zł, Premium za 199 zł oraz Deluxe za 425 zł.