Najszybsza pamięć LPDDR5X. Samsung pokazał swoje dzieło

Pamięć DRAM to ciągle podstawa każdego komputera, laptopa, konsoli czy smartfonu tuż obok procesora centralnego i graficznego. W przypadku urządzeń mobilnych i czasami też kompaktowych zwykle w grę wchodzi pamięć LPDDR5X, którą Samsung właśnie ulepszył.
Najszybsza pamięć LPDDR5X. Samsung pokazał swoje dzieło

Samsung i najszybsza pamięć LPDDR5X. To już całe 10,7 Gb/s

Samsung pochwalił się swoim najnowszym osiągnięciem w postaci produkowanej w 12-nm procesie pamięci LPDDR5X o rekordowym transferze w tym sektorze, bo aż 10,7 Gb/s. Mowa tutaj o pamięci pracującej przy niższym napięciu, a więc pożerającej mniejszą ilość prądu, co jest szczególnie cenne w mobilnych urządzeniach lub takich sprzętach, w których kwestia chłodzenia jest problematyczna. W przypadku nowej pamięci Samsunga w grę ma wchodzić aż 25-procentowa poprawa wydajności względem poprzedniej generacji przy jednoczesnym 25% spadku energożerności i 30% wzroście pojemności aż do 32-GB pojedynczych pakietów.

Czytaj też: SI wkracza do Adobe Premiere Pro. Wzbogaci wideo o wygenerowane efekty i obiekty

Chociaż z takich LPDDR5X skorzysta praktycznie każdy segment rynku mobilnego, to Samsung stworzył te układy pamięci również z myślą o energooszczędności, która jest szczególnie cenna przy zastosowaniach serwerowych i bazodanowych. Wiemy, że LPDDR5X 10,7 Gb/s będą dostarczane firmom jeszcze w tym roku, bo choć aktualnie trwają ciągle ich testy, to w drugiej połowie ma ruszyć pełna produkcja.