Edge otrzymuje nowe funkcje. Copilot streści Ci długi dokument

Microsoft nie ustaje we wdrażaniu Copilota w swoich usługach. W przeglądarce Edge nie jest nowością, a teraz otrzymuje kolejne możliwości. Jedna dostępna dla wszystkich, druga zaś znalazła się dopiero w kanale Canary i jest w fazie testów praktycznych. A co zmieniają?
Copilot
Copilot

Co istotne – wszystkie nowości związane z Copilotem dotyczą przeglądarki Edge w systemach Windows 10 i Windows 11. Nie może to jednak dziwić, ponieważ napędzany przez SI pomocnik stał się ich elementem. Pozwala to na lepszą integrację, a co za tym idzie – poszerzenie dostępnych możliwości usługi.

Copilot – nowe funkcje mogą być praktyczne

Zacznę najpierw od wspomnianej funkcji w kanale Canary. Nazywa się ona “Ask Copilot”, czyli “Zapytaj Copilota”. Jej działanie polega na tym, że można podsunąć dłuższy tekst – na przykład w formacie PDF lub po prostu kopiując go do okienka Copilota – a następnie stworzy on nam jego podsumowanie. Można także zadawać pytania związane z poruszanymi w dokumencie tematami, aby nie tracić czasu na ich szukanie, tylko od razu mieć wszystko na tacy. Dla osób, które często pracują z dokumentami lub wyszukiwanie konkretnych informacji należy do ich obowiązków, może być to duże ułatwienie.

Jak jednak donoszą pierwsi testerzy, nie do końca wszystko działa poprawnie. Copilot potrafi halucynować i zamiast szukać informacji w dokumencie, patrzy za nią na stronach zaindeksowanych przez Bing. Ale nie zapominajmy, że to dopiero faza testów i jest w niej właśnie po to, aby wyłapać wszystkie błędy.

fot.: WindowsLatest.com

Czytaj też: Copilot otrzymuje wsparcie dla wtyczek. Dzięki temu stanie się jeszcze lepszy

Funkcją już dostępną dla wszystkich jest tagowanie. Pozwala na oznaczenie strony, a co za tym idzie – śledzenie wszystkich powiązanych z nią informacji, na przykład nowych tekstów. Ale można skorzystać z tego bardziej praktycznie, np. korzystać z tej opcji do śledzenia lokalizacji przesyłki kurierskiej. Tagowanie wygląda na bardzo funkcjonalne rozwiązanie, dzięki któremu Copilot może naprawdę stać się pomocnikiem na co dzień i w pracy.