Monitory dla graczy czeka rewolucja. LG Display tworzy arcydzieła

Monitory są niczym “okna na świat” dla gracza. Im są lepsze, tym lepiej się gra w każdą grę – nawet tą, która nie zachwyca grafiką. LG Display chce w tym segmencie namieszać, rozpoczynając masową produkcję czegoś, co zrewolucjonizuje monitory dla graczy.
Monitory dla graczy czeka rewolucja. LG Display tworzy arcydzieła

LG Display rozpocznie masową produkcję paneli OLED dla monitorów dla graczy

W panelach OLED każdy piksel świeci niezależnie bez potrzeby podświetlenia i ta właśnie zdolność zapewnia idealne czernie i żywe kolory, zwiększając ogólną jakość wizualną. Tak się składa, że LG Display rewolucjonizuje rynek wyświetlaczy do gier swoim najnowszym dziełem – 31,5-calowym panelem OLED. Ten dzięki technologii Dynamic Frequency & Resolution (DFR) umożliwia przełączanie się między wysokimi częstotliwościami odświeżania a rozdzielczościami. Ta przełomowa technologia pozwala graczom przełączać się między częstotliwością odświeżania 480 Hz w Full HD oraz 240 Hz w Ultra HD, zapewniając ogromną dowolność i na dodatek czasie reakcji rzędu zaledwie 0,03 milisekundy.

Czytaj też: Jest na czym zawiesić oko. ASUS pokazał nowe monitory dla graczy z technologią dual-mode

Nowy panel OLED do gier od LG Display zawiera również kilka autorskich technologii firmy mających na celu poprawę doświadczenia z gier. Obejmuje to Technologię META 2.0, która wykorzystuje specjalną soczewkę do zwiększenia emisji światła z materiałów organicznych, co ma znacznie poprawiać jakość obrazu. Dodatkowo technologia Thin Actuator Sound pozwala samemu ekranowi generować dźwięk, eliminując potrzebę oddzielnych głośników i tworząc bardziej wciągające doświadczenie audio. LG Display planuje też rozszerzyć swoją ofertę o pełną gamę paneli OLED do gier, od 27 do 45 cali, mając na celu zaspokojenie szerokiego spektrum entuzjastów gier i profesjonalistów.