W Battlefield 2042 odkopano stadion po burzy piaskowej i zakopano go ponownie

Stadion w Battlefield 2042 był niegdyś podrzędnym punktem na mapie Klepsydra, gdzie sporadycznie odbywały się walki. Od 30 kwietnia zamieni się on w ważny punkt, jako że Stadion powraca jako samodzielna mapa tylko dla piechoty!
battlefield 2042
battlefield 2042

Stadion powraca w Battlefield 2042

Opublikowana wraz z aktualizacją 5.2 mapa „Klepsydra” była ostateczną wersją premierowej mapy. Zawierała usprawnienia płynności oraz osłon, a także nowe lokalizacje i punkty kontrolne.

Czytaj też: Zwroty na Steam jeszcze bardziej przyjazne klientom

Stadion nie jest już flagową lokalizacją na mapie Klepsydra – DICE dokonało tej zmiany, by usprawnić system ścieżek, osłony i płynność rozgrywki na mapie. Pozwoliło to stworzyć nowe obszary na mapie Klepsydra w celu zapewnienia graczom lepszych wrażeń z rozgrywki.

Czytaj też: Do Gran Turismo 7 dodano Skodę, której raczej nie widzieliście na naszych drogach

Po premierze przebudowanej wersji Klepsydry opinie graczy dawały deweloperom jasno do zrozumienia, że to jeszcze nie koniec Stadionu. Ekipa twórców postanowiła więc go przywrócić nie tylko w ramach podziękowań za cierpliwość, którą gracze wykazali, gdy trwała przebudowa podstawowych lokalizacji w Battlefield 2042, lecz także w odpowiedzi na prośby o więcej map tylko dla piechoty. Dlatego też Stadion powraca w siódmym sezonie gry.

Jako że Stadion pojawi się w sezonie 7.: Punkt zwrotny, deweloperzy chcieli, by stanowił kontrast dla Przystani – debiutującej w tym sezonie mapy opartej na walkach miejskich i Siłach Połączonych. Postanowili więc oni, że na Stadionie odbywać się będą jedynie walki z udziałem piechoty, co zresztą pasuje do rozkładu mapy oraz istniejących możliwości rozgrywki. Na samej mapie da się także zauważyć kontrast pomiędzy otwartymi przestrzeniami a liniowymi scenariuszami opartymi na walce w zwarciu. Tak gracze zyskują okazję do skorzystania z różnego rodzaju broni, nowych tras oraz punktów dostępu do starć z wrogiem.