Zwroty na Steam jeszcze bardziej przyjazne klientom

Valve zmieniło zasady zwrotów na swojej platformie. Spokojnie, są jeszcze bardziej atrakcyjne dla graczy. Teraz będzie można jeszcze łatwiej zwrócić produkt, który dopiero ma mieć premierę. Oto szczegóły.
steam
steam

Zwroty na Steam przed premierą

Valve właśnie zaktualizowało część polityki zwrotów w związku z produktami kupowanymi w przedsprzedaży. Ta zmiana obejmuje tytuły, które są oferowane w przedsprzedaży wraz z tzw. „dostępem z wyprzedzeniem”. Czym on jest?

Czytaj też: Podróż do wnętrza Wędrowca w Destiny 2: Ostateczny kształt

Dostęp z wyprzedzeniem to funkcja umożliwiająca użytkownikom, którzy zakupili grę w przedsprzedaży, granie w nią przed jej oficjalnym wydaniem. Przykładowo przedsprzedażowa wersja „deluxe” może zawierać dostęp z wyprzedzeniem. W przeciwieństwie do wczesnego dostępu dostęp z wyprzedzeniem nie jest unikalnym modelem rozwoju gry, lecz po prostu okazją na zagranie w nią przed jej pełną premierą na Steam.

Od teraz czas gry naliczony podczas okresu dostępu z wyprzedzeniem nie będzie uwzględniany na potrzeby okna zwrotu na Steam. Po zakupieniu w przedsprzedaży tytułu oferującego dostęp z wyprzedzeniem na Steam gracz może poprosić o zwrot pieniędzy w dowolnym momencie przed rozpoczęciem tego dostępu. Zastosowanie tutaj ma także standardowy 14-dniowy okres na dokonanie zwrotu, który rozpoczyna się wraz z oficjalną premierą.

Czytaj też: Szczegóły mrocznego Assassin’s Creed Hexe dają nadzieję na nietypową odsłonę serii

Pamiętajcie, że możecie poprosić o zwrot pieniędzy za prawie każdy zakup na Steam — powód nie ma znaczenia. Może wasz komputer nie spełnia minimalnych wymagań sprzętowych, może gra została zakupiona przez pomyłkę, a może po godzinie Wam się po prostu znudziła? To bez znaczenia. Valve, na prośbę wysłaną przez stronę help.steampowered.com, zwróci pieniądze z dowolnego powodu, jeśli prośba została przesłana w 14-dniowym okresie zwrotu oraz (w przypadku gier) jeśli produkt był uruchomiony przez mniej niż 2 godziny.