Tak ekologicznego roweru jeszcze nie widziałeś. Kosztuje krocie i może zostać wyśmiany

Ile wydalibyście na rower, który powstał przede wszystkim w trosce o naturę? Jeśli nie macie pojęcia, to spokojnie – rower RCYL odpowiada na to pytanie.
Tak ekologicznego roweru jeszcze nie widziałeś. Kosztuje krocie i może zostać wyśmiany

Rower RCYL kosztuje krocie, a przy tym zachwyca tylko swoją ekologicznością

Faza prototypowania dotarła do końca i rower RCYL wreszcie może podbijać świat. Ten jednoślad jest zbudowany w 92 procentach z plastiku, z czego aktualnie połowa pochodzi z recyklingu. Firma ma jednak zamiar zwiększyć udział tego ekologicznego tworzywa sztucznego aż do stu procent wraz z poprawianiem procesu produkcyjnego i ulepszaniem aktualnego projektu. Ulepszać jest z całą pewnością co, bo już względem oryginału RCYL doczekał się też poprawionego skrętu, wolnobiegu w układzie napędowym, trwalszych plastikowych łożysk kulkowych i podwójnej podpórki, a jego osprzęt uzupełniają hamulce tarczowe, zintegrowane oświetlenie oraz błotniki.

Czytaj też: Trek Marlin+ zadebiutował. Ten elektryczny rower chce zrewolucjonizować jazdę na e-bike

Wiemy, że po udanej fazie prototypowej firma igus we współpracy z MTRL rozpoczęła pierwszą produkcję serii 100 egzemplarzy RCYL. Aktualnie niemiecki producent ma też zamiar otworzyć własną linię produkcyjną w Kolonii, aby wyprodukować 10000 egzemplarzy. Są też szanse na wariant elektryczny w przyszłość. Co ciekawe w przedsprzedaży RCYL sprzedał się już w nakładzie 1500 egzemplarzy, co jest imponujące, jako że mowa tutaj o 17-kilogramowym rowerze w cenie 1200 euro, który wyróżnia się tylko swoim “plastikowym charakterem”. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.