Procesory Arrow Lake-S na horyzoncie. Znamy plany Intela

W ofercie Intela jest aktualnie sporo zamieszania i niepewności, a to ze względu na zmiany w nazewnictwie procesorów, które będą kultywować nadchodzące układy Arrow Lake-S.
Procesory Arrow Lake-S na horyzoncie. Znamy plany Intela

Intel szykuje procesory Core Ultra 9 285K, Core Ultra 7 265K oraz Core Ultra 5 245K

Najnowsze nieoficjalne informacje od jednego z najbardziej rozpoznawalnych “informatorów” na Twitterze w m.in. sektorze komputerów osobistych, wskazały na zmiany w nadchodzącej ofercie Intela, jeśli idzie o procesory z serii Arrow Lake-S. Firma ma w planach znacznie zmienić nazwę tych układów względem “tradycyjnych” poprzedników, co oznacza nadejście rodziny Core Ultra 200, która ma zapewnić jedne z największych skoków wydajności dla procesorów stacjonarnych w ostatnich latach.

Czytaj też: Intel Battlemage może zaskoczyć. Niestety – w sposób negatywny

Zgodnie z dotychczasową praktyką, Intel planuje wprowadzić procesory -K, -F i potencjalnie nawet -T, wśród których ma znaleźć się flagowy Core Ultra 9 285K, Core Ultra 7 265K w średniej półce cenowej oraz przystępny cenowo Core Ultra 5 245K. Wraz z nowymi procesorami nadejdzie nowe gniazdo LGA-1851, a tym samym płyty główne z chipsetami z serii 800.