Apple iPad Pro skrywają tajemnicę w swoich wyświetlaczach OLED

Wiemy już, że Apple zrobi z nowych iPadów Pro najpotężniejsze modele w historii, stawiając na układ Apple M4 nowej generacji. Pozostaje więc odpowiedzieć na pytanie, jak to będzie z drugim najważniejszym elementem sprzętu – wyświetlaczem.
Apple iPad Pro skrywają tajemnicę w swoich wyświetlaczach OLED

Co zaoferuje nowy wyświetlacz OLED w iPadach Pro?

Wszystko wskazuje na to, że drugiego tak fenomenalnego wyświetlacza w tabletach jeszcze świat nie widział. Nowe iPady Pro będą wyposażone w jeszcze lepszy wyświetlacz niż do tej pory. Apple postanowiło przejść z technologii mini-LED na OLED, stawiając na dwa panele ułożone w sposób zapewniający lepszą dokładność kolorów i jasność maksymalną nie rzędu 600 nitów, a aż 1600 nitów. Jednak na funkcję Always-On nadal nie liczcie.

Czytaj też: M4 już po premierze. Tym procesorem Apple chce podbić 2024 rok

Wedle najnowszych informacji, wyświetlacz w nowych iPadach Pro będzie dynamicznie regulował odświeżanie zależnie od wyświetlanych treści, ograniczając je nawet 10 Hz, aby oszczędzać poziom naładowania akumulator. To dokładnie ten sam mechanizm, który jest obecny również w starszych iPadach. Tyle tylko, że te “spadały” z częstotliwością do maksymalnie 24 Hz, więc spadek oznacza, że prędzej czy później doczekamy się w iPadach zapewne tego samego, co w smartfonach z serii iPhone, czyli nawet 1-Hz odświeżania. Wtedy też najpewniej doczekamy się również funkcji Always-On.