Nadchodzi era LPCAMM2. Rewolucyjna pamięć RAM już w laptopie Lenovo

Lenovo ThinkPad P1 Gen7 to pierwszy laptop, który wykorzystuje pamięć LPCAMM2 z układami zapożyczonymi z LPDDR5X firmy Micron.
Nadchodzi era LPCAMM2. Rewolucyjna pamięć RAM już w laptopie Lenovo

Laptop Lenovo ThinkPad P1 Gen7 z rewolucyjną pamięcią

Firma Micron Technology ogłosiła dzisiaj dostępność Crucial LPCAMM2, czyli rewolucyjnego nowego formatu pamięci do laptopów, który wykorzystuje mobilną pamięć LPDDR5X. LPCAMM2 zużywa do 58% mniej energii podczas pracy i oferuje oszczędność miejsca o 64% w porównaniu do modułów DDR5 SODIMM, dostarczając jednocześnie wyższą przepustowość i obsługę dwukanałową w jednym module. Dlatego właśnie LPCAMM2 to idealne rozwiązanie pamięci o wysokiej wydajności, które na dodatek jest kompatybilne z potężnymi i wszechstronnymi mobilnymi stacjami roboczymi Lenovo ThinkPad P1 Gen 7.

Czytaj też: Samsung zaprezentował rewolucję. Pamięć DRAM wejdzie w erę 3D

LPCAMM2 umożliwia osiągnięcie błyskawicznych prędkości do 7500MT/s, co jest o 1,3 raza szybsze względem tego, co oferują moduły DDR5 SODIMM. Ten format pamięci również redukuje zużycie energii i wydłuża żywotność akumulatora. W praktyce bowiem LPCAMM2 zużywa do 80% mniej energii w trybie gotowości w porównaniu do modułów DDR5 SODIMM, co pozwala pracować dłużej na jednym ładowaniu. W praktyce użytkownicy mogą zwiększyć swoją wydajność o do 7% dla obciążeń związanych z tworzeniem treści cyfrowych i poprawić wydajność pracy o do 15% na podstawie testów PCMark 10.

W przeciwieństwie do przylutowanej pamięci LPCAMM2 jest możliwe do rozbudowy, co pozwala użytkownikom łatwo wymieniać moduły i zwiększać pojemność pamięci. Posiada także cieńszą konstrukcję bez wentylatora, co czyni ją przenośną i elegancką. Aktualnie w ofercie Crucial pamięć LPCAMM2 jest dostępna w wersji 32GB i 64GB.