Krew i flaki w Dead Island 2 jeszcze trochę będą się lały

Ile jeszcze będzie z nami Dead Island 2? Wygląda na to, że produkcja jest sukcesem i deweloperzy planują trochę więcej wsparcia dla gry, niż początkowo planowali. Co niedawno pojawiło się w tytule?
dead island 2
dead island 2

Dead Island 2 zostaje na dłużej

Deweloperzy Dead Island 2, Dambuster Studios, świętują. Od czas Homefront The Revolution, nie mieli okazji wykazać się przy większej produkcji, ale gdy już dostali szansę – wykorzystali ją na sto procent. Tytuł na premierę nie miał problemów wydajnościowych, zebrał porządne oceny i ekipa może teraz przekazywać dobre wieści. Co ogłoszono? Autorzy gry przekazali taką wiadomość:

Niedawno minął rok od premiery Dead Island 2 – wszyscy w Dambuster Studios jesteśmy podekscytowani i wdzięczni za niezwykle ciepłe przyjęcie gry przez naszą entuzjastyczną społeczność pogromców w ciągu 12 miesięcy! Dla serii Dead Island to był naprawdę pamiętny rok. Od premiery gry Piekielne LA odwiedziło ponad 7 milionów graczy, a liczba pokonanych zombie wynosi oszałamiające 24 MILIARDY! To niepojęte! W zeszłym roku mieliśmy także wielki zaszczyt otrzymać nominację w kategorii najlepszej gry akcji na The Game Awards, a niedawno również w kategorii najlepszej gry brytyjskiej podczas słynnej gali BAFTA. Rok 2024 już rozpoczął się wspaniale – udostępniliśmy nasze drugie rozszerzenie premium, SoLA, i bardzo się cieszymy, że gracze chętnie mierzą się z nowymi zombiakami: chłostaczem, skrzepiakiem i Lamentem!  Ostatnio Dead Island 2 ukazała się też na platformie Steam, a w odpowiedzi na Wasze opinie dokładamy wszelkich starań, aby stale wspierać grę na wszystkich platformach.  Do wszystkich pogromców – czytamy i cenimy sobie Wasze komentarze, opinie i życzenia. W najbliższym czasie ogłosimy ekscytujące i długo wyczekiwane aktualizacje, a więcej szczegółów na temat naszych dalszych planów przekażemy, gdy tylko będą gotowe.  Wszystkiego dobrego i serdeczne podziękowania!

Czytaj też: Ubisoft przecenił swoje gry nawet o 85 procent

Oczywiście siedem milionów graczy nie oznacza, że tyle osób kupiło grę. Tytuł można ogrywać w ramach abonamentu Xbox Game Pass, więc wielu graczy zapewne skorzystało z tej opcji. Dokupić do gry natomiast trzeba na pewno dodatki, których nie ma w abonamencie. Niedawno wyszedł drugi z oficjalnie ogłoszonych rozszerzeń fabularnych, ale wiadomość od deweloperów daje nadzieję na być może coś jeszcze! Jaka historia czeka na nas w najnowszym dodatku do gry o nazwie Sola?

W całej dolinie szaleje śmiercionośny wirus, który zmienia mieszkańców w żarłoczne zombie przy akompaniamencie chtonicznego rytmu nieznanego pochodzenia – Dudnienia autofagii. Gracze, zwabieni na teren festiwalu przez enigmatyczne ostrzeżenie, muszą zbadać ruiny SoLA i położyć kres grozie nie z tego świata.

Czytaj też: Rocksmith+ dostępny na kolejnych platformach