M4 przetestowany. Znamy wydajność nowego procesora Apple

Pisaliśmy już o tym, jak wydajny ma być procesor Apple M4, więc nadszedł czas na dokładną weryfikację tych zapewnień w ramach nieoficjalnych, bo przedpremierowych testów, które wpadły właśnie do sieci.
M4 przetestowany. Znamy wydajność nowego procesora Apple

Jak wydajny jest nowy procesor Apple M4?

Apple Silicon po raz kolejny daje o sobie znać… i to w fenomenalnym stylu. Ten procesor jest już czwartym wcieleniem autorskich układów Apple, które zaskakują swoimi możliwościami od pierwszej premiery. Wcielenie M4 skupia się przede wszystkim na zwiększeniu możliwości w obliczeniach związanych ze sztuczną inteligencją oraz poprawianiem wydajności CPU, a jego możliwości można podpatrzeć w rozesłanych już najwyraźniej do pierwszych osób nowych iPadach Pro.

Czytaj też: Apple iPad Pro skrywają tajemnicę w swoich wyświetlaczach OLED

Tak się składa, że jeden z tych sprzętów został już przetestowany w Geekbench v6, gdzie M4 osiągnął wynik 3767 punktów w testach jednordzeniowych i 14677 punktów w testach wielordzeniowych. Na tle M3 wypada więc fenomenalnie, bo ten procesor może pochwalić się wynikami rzędu odpowiednio 3087 i 11702, co przekłada się na wzrost o około 22 i 25 procent. Oczywiście te wyniki nie wskazują rzeczywistego wzrostu wydajności w codziennych operacjach, ale użytkowania, ale zdradzają co nieco o potencjale M4.