Microsoft Edge na Windows 11 użyje ChatGPT aby pomóc wypełniać formularze online

Microsoft wdraża sztuczną inteligencję nie tylko w samym systemie Windows, ale również mocno zintegrował ją z przeglądarką Edge. I dodaje do niej kolejne możliwości. Jak poinformowano, ChatGPT-4 będzie odpowiedzialny za autouzupełnianie formularzy internetowych. Przypomina to trochę wyważanie otwartych drzwi. Dlaczego?
Microsoft Edge na Windows 11 użyje ChatGPT aby pomóc wypełniać formularze online

Funkcja autouzupełniania formularzy dostępna jest obecnie w większości przeglądarek internetowych jako ich normalny element. Nie wymaga żadnych wtyczek, rozszerzeń czy innych dodatków. Czy zastosowane przez Microsoft rozwiązanie różni się czymś od tego?

ChatGPT w Edge – co potrafi?

Sam ChatGPT w Edge nie jest niczym nowym, jednakże Microsoft planuje znacznie go wzbogacić. W edycji Canary (która zawiera bardzo wczesne wersje testowe planowanych rozwiązań), pojawiła się funkcja “msEdgeAutofillUseGPTForAISuggestions”. Sama nazwa wskazuje, że SI będzie sugerować, co należy wpisać do danej rubryki. Równocześnie w ustawieniach nie ma opcji wyłączenia tej funkcji – czyżbyśmy zatem byli na nią skazani, czy tego chcemy, czy nie?

GPT-4 to ulepszony duży model językowy (LLM), który może generować liczne teksty utrzymane w wybranym stylu. Można podejrzewać, że przyniesie pomoc podczas wypełniania pytań lub danych, które nie są standardowe. Oczywiście nie jest to coś przełomowego, ale może w niektórych sytuacjach ułatwić życie.

Copilot

Czytaj też: Edge otrzymuje nowe funkcje. Copilot streści Ci długi dokument

Oczywiście nie wpływa to na sposób, w jaki możesz na co dzień używać Copilota. Jest on już w Edge od dłuższego czasu, pozwalając uzyskać informacje, stworzyć grafiki czy też całe artykuły. A czy autouzupełnianie formularzy za pomocą SI jest nam naprawdę do szczęścia niezbędne? Raczej nie, ale kto wie – może się przyjmie?