Nowe karty graficzne Nvidia GeForce już w testach. Znamy testowe TGP serii Blackwell

GeForce RTX 5000 nadchodzą wielkimi krokami. Nowe karty graficzne firmy Nvidia zadebiutują już w tym roku, co potwierdzają najnowsze doniesienia na temat testów, które podejmują tamtejsi specjaliści.
Nowe karty graficzne Nvidia GeForce już w testach. Znamy testowe TGP serii Blackwell

Blackwell w testach. Nawet 600-watowe modele GeForce RTX 5000 w grze

Wedle najnowszych informacji Nvidia podjęła już pierwsze testy kart graficznych nowej generacji, których TGP, czyli całkowite zapotrzebowanie energetyczne, waha się od 250 do 600 watów. Mowa zapewne o całym spektrum najbardziej zaawansowanych modeli GeForce RTX 5000, czyli zapewne od RTX 5060 do RTX 5090, czyli zarówno tych mainstreamowych, jak i najwydajniejszych kart graficznych.

Czytaj też: Mobilne GeForce RTX 4080M i RTX 4090M robią w Chinach za… karty desktopowe

Wedle oczekiwań 250-watowe modele będą cechować się kompaktową konstrukcją, w której to system chłodzenia będzie stosunkowo niewielki i potraktuje wydajność energetyczną priorytetowo. Z takiego RTX 5060 ma to uczynić bardzo atrakcyjny wybór zwłaszcza dla graczy poszukujących równowagi między możliwościami a oszczędnością energii. Ciekawe, czy potencjalny RTX 5090 będzie jeszcze większy od RTX 4090 i czy podbije standardowy poziom 450 watów do aż 600 watów, co potencjalnie będzie już standardem w segmencie HEDT, ale pewne jest jedno – z generacji na generacje karty graficzne pożerają coraz więcej prądu, a to problem.