Nowe szczegóły o ASUS ROG Ally X. Walka o tytuł najlepszego handhelda trwa

ASUS naprawi swojego handhelda. Dowiedzieliśmy się, że firma pracuje nad jego “następcą”, który aż tak rewolucyjny nie będzie, ale doczeka się wielu ważnych zmian. Kilka dni od pierwszych informacji na ten temat dowiedzieliśmy się o kolejnych szczegółach związanych z ASUS ROG Ally X.
Nowe szczegóły o ASUS ROG Ally X. Walka o tytuł najlepszego handhelda trwa

ASUS ROG Ally X nadchodzi. Dzięki niemu firma wreszcie wyjdzie z twarzą

Jeśli pamiętacie premierę ROG Ally od firmy ASUS, to zapewne wiecie, że obok wydajnościowych zachwytów, pojawiła się też ogromna wątpliwość co do gniazda microSD. To przez swoją lokalizację przy otworze wentylacyjnym, ulegało awarii, co dotykało też samych kart microSD. W ROG Ally X ten problem ma zostać całkowicie usunięty, ale na tym firma ASUS nie poprzestała.

Czytaj też: Handheld MSI Claw przetestowany. Miał być hit, a zapowiada się…

Z najnowszych informacji wynika, że już 2 czerwca ASUS oficjalnie przedstawi swój handheld ROG Ally X, który poza przeniesionym slotem na kartę pamięci, doczeka się też wymiany slotu dysku ze standardu M.2-2242 na standardowy M.2-2280. To otworzy handheldowi dostęp do znacznie liczniejszych dysków SSD. Dodatkowo ROG Ally X doczeka się nowego wykończenia obudowy (ciągle w kolorze czarnym) i pojemniejszego akumulatora, co zwiększy jego wagę i wytrzymałość na jednym ładowaniu.

Specyfikacja ASUS ROG Ally X – [Aktualizacja 15.05]

Wedle kolejnego zestawu nieoficjalnych danych ASUS ROG Ally X ma podrożeć o około sto dolarów (do 799 dolarów), ale za to oferować do 40% większą pojemność akumulatora, 1-terabajtowy dysk SSD i potencjalnie nawet zwiększoną pojemność pamięci operacyjnej. Poza tym ciągle będziemy mieli dostęp do tego samego ekranu i APU. Premiera ma mieć miejsce już 2 czerwca.